Partner serwisu

Zmiana organizacji ruchu na DK-28 na odcinku Przemyśl – Medyka

DK 08.11.2021

Zmiana organizacji ruchu na DK-28 na odcinku Przemyśl – Medyka
fot. GDDKiA
Wraz z zakończeniem części prac na drodze krajowej nr 28 od dzisiaj (8 listopada) na odcinku pomiędzy Przemyślem a przejściem granicznym w Medyce nie będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
Zmiana organizacji ruchu wynika z wykonania odcinka drogi, który prowadzi do granicy z Ukrainą. Dzięki temu ruch pojazdów będzie odbywał się dwukierunkowo. Jednak po lewej stronie tej trasy wciąż odbywają się prace i zjazd na drogę gminną w kierunku Hureczka (skrzyżowanie - dojazd do kopalni "Kruszgeo") będzie zamknięty przez okres ok. 1,5 miesiąca. Ruch pojazdów będzie się odbywał z wykorzystaniem starego odcinka ulicy Lwowskiej, biegnącego równolegle do drogi krajowej nr 28.

W związku z pogarszającymi się warunkami na drodze i wciąż trwającymi pracami drogowcy apelują kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązującego oznakowania oraz komunikatów osób kierujących ruchem.

DK-28 przebiega przez województwa małopolskie i podkarpackie, kończąc swój bieg przy granicy ukraińskiej. Trasa ma 350 km długości. Na ok. 7-kilometrowym odcinku ta droga ma zostać rozbudowana o dwa pasy, aby przejazd przez granicę był płynniejszy. Inwestycja rozpoczęła się w 2020 r., a według umowy zakończy się 18 lipca 2022 r.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony