Partner serwisu

Zmiany na A4 koło Kędzierzyna. Kolejny etap remontu zakończony

inf pras. 05.07.2022

Zmiany na A4 koło Kędzierzyna. Kolejny etap remontu zakończony
fot. GDDKiA
Zakończyły się prace zaplanowane na jezdni południowej autostrady A4 pomiędzy Kędzierzynem-Koźlem a granicą województw opolskiego i śląskiego. W najbliższy piątek, tj. 8 lipca przywrócony zostanie ruch na obu jezdniach. Z kolei 18 lipca ruszy kolejny etap remontu.
W poniedziałek rozpoczęło się przekładanie barier ochronnych separujących ruch na jezdni północnej na sąsiednią jezdnię południową, w kierunku Katowic. W tym czasie kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na obu jezdniach w postaci zwężenia do jednego pasa ruchu. Dostępny będzie prawy pas.

Po 18 lipca rozpoczną się prace na 7-km odcinku jezdni północnej w kierunku Wrocławia od węzła Kędzierzyn-Koźle do granicy z woj. śląskim. Ruch zostanie przełożony na jezdnię południową z układem pasów 2+1. Kierowcy zmierzający w kierunku Wrocławia będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu, a w kierunku Katowic jeden.

Węzeł Strzelce Opolskie zostanie oddany do ruchu od połowy lipca br. jednak ze względu na prowadzone prace na jezdni północnej, nie będzie można na nim zjechać od strony Katowic do Strzelec Opolskich i wjechać w kierunku Wrocławia.

Całe zadanie obejmuje remont jezdni południowej (w kierunku do Katowic) na odcinku o długości około 17,5 km oraz jezdni północnej (w kierunku do Wrocławia) na odcinku o długości około 12,1 km. Ze względu na znaczny zakres robót jest to zadanie realizowane od III kw. 2021 r. do III kw. 2022 r.

W ramach remontu przewidziano wymianę warstwy wiążącej i ścieralnej, a w niektórych miejscach również wymianę podbudowy. Na przejazdach awaryjnych zamontowane zostaną bariery linowe, a na nowej nawierzchni zostanie położone oznakowanie poziome wykonane w technologii grubowarstwowej. Remont obejmuje także wymianę barier betonowych, budowę systemu odwodnienia drogi oraz prace na czternastu obiektach mostowych.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony