Partnerzy serwisu:

Zmiany w radzie nadzorczej Budimeksu

ep. 20.12.2018

Zmiany w radzie nadzorczej Budimeksu
fot. Budimex
Na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Budimeksu zostaną przedstawieni dwaj nowi członkowie do Rady Budimeksu. O planowanych zmianach, które mają związek z rezygnacją dwóch dotychczasowych członków, Zarząd poinformował w komunikacie.
Kilka dni temu z członkostwa w Radzie Nadzorczej Budimeksu złożonymi przez Alejandro de la Joya Ruiz de Velasco oraz Ignacio Clopes Estela. W ślad za tym, Rada Nadzorcza postanowiła uzupełnić skład Rady o dwie inne osoby. Są to: Juan Ignacio Gaston Najarro oraz Fernando Luis Pascual Larragoiti.

Zgodnie ze statutem, zostaną oni przedstawieni do zatwierdzenia najbliższemu Walnemu Zgromadzeniu Budimeksu.

Juan Ignacio Gaston Najarro jest inżynierem budownictwa z tytułem MBA London Business School. Od 1995 roku jest związany z Grupą Ferrovial. Od 2007 r. pełnił funkcję dyrektora ds. budownictwa w Wielkiej Brytanii. Od 2013 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego Ferrovial Servicios S.A. W listopadzie 2018 r. został powołany na stanowisko dyrektora generalnego Ferrovial Agroman.

Fernando Luis Pascual Larragoiti jest inżynierem górnictwa, absolwentem Politechniki Madryckiej i Uniwersytetu Andyjskiego w Santiago de Chile, na którym ukończył program PADE (Senior Management Program). Karierę zawodową rozpoczął w roku 1983 w firmie Schlumberger, gdzie był odpowiedzialny za wiercenia w poszukiwaniu węglowodorów.

Od 1987 roku był związany z Ferrovialem, gdzie do roku 1997 pełnił funkcję kierownika na wielu kontraktach w zakresie inżynierii wodnej i lądowej. W latach 1997 – 2001 był odpowiedzialny za rozwój i zarządzanie autostradowym projektem koncesyjnym w Chile. Od 2001 do 2008 roku zarządzał krajowym oddziałem Ferrovialu w Chile, a od roku 2008 zarządza krajowym oddziałem Ferrovialu w Grecji. Od 24 kwietnia 2014 do 18 grudnia 2018 roku pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Budimeksu SA.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony