Partner serwisu

Zmieni się na Zakopiance koło Myślenic

ep. 15.07.2020

Zmieni się na Zakopiance koło Myślenic
Fot. Google Maps
Za niecałe dwa lata powstanie dokumentacja potrzebna do budowy dwupoziomowego skrzyżowania w miejscu gdzie do drogi krajowej nr 7 w stronę Zakopanego włącza się droga powiatowa z Krzyszkowic.
GDDKiA podpisała umowę z firmą Sweco Engineering, która zaoferowała wykonanie zadania za 596,4 tys. zł. W ramach zamówienia ma powstać kompleksowa dokumentacja, w tym opracowania geodezyjno-kartograficzne, geologiczne i geotechniczne, projekt budowlany i dokumentacja niezbędna do uzyskania decyzji zrid oraz uzyskanie tej decyzji.

Potrzebne opracowania mają być wykonane w ciągu 22 miesięcy.Wyświetl większą mapę

Budowa dwupoziomowego układu drogowego poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu. Oczekują tego przede wszystkim mieszkańcy Krzeszkowic, dla których obecnie włączenie się do ruchu jest trudne i niebezpieczne, ze względu na duży ruch na trasie Kraków – Zakopane.

Docelowo w miejscu przecięcia dróg krajowej i lokalnej ma powstać dwupoziomowy układ drogowy. Powstać mają pasy włączenia i wyłączenia oraz obiekt inżynierski umożliwiający bezkolizyjne przeprowadzenie ruchu samochodowego i pieszego na drugą stronę drogi krajowej na 7.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony