Partnerzy serwisu:

Zmodernizowano 30 km dróg na Pomorzu

Elżbieta Pałys 08.12.2015

Zmodernizowano 30 km dróg na Pomorzu
fot. Pixabay
Droga z Malborka w kierunku trasy do Warszawy to jeden z trzech odcinków zmodernizowanych w ramach przedsięwzięcia, które za ponad 54 mln zł zrealizował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. W sumie przebudowano 30,5 km.
Przebudowane odcinki leżą na trasach nr: 515, 519 i 522. Są ważne dla układu komunikacyjnego południowo-wschodniej części województwa pomorskiego. Modernizowano je od 2014 roku.

Droga wojewódzka nr 515 Malbork – Dzierzgoń – Susz (przebudowany odcinek: Grzymała – Tropy Sztumskie) to ważne połączenie regionalne Malborka z Iławą w województwie warmińsko-mazurskim. Droga nr 519 Stary Dzierzgoń – Małdyty – Morąg (przebudowany odcinek: Folwark – granica województwa) jest ważnym połączeniem obszaru Malborka i Sztumu z drogą krajową nr 7 w kierunku Warszawy i Olsztyna. Droga wojewódzka nr 522 Górki – Prabuty – Trumieje – Sobiewola (przebudowane odcinki: Sztum Górki – Kołoząb, Kamienna – Prabuty i Trumiejki – Trumieje) to regionalne połączenie Prabut w województwie pomorskim z Kisielicami w województwie warmińsko-mazurskim.

Przebudowę dróg zrealizowano w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego. Zadanie postawione przed wykonawcą to dostosowanie przebudowywanych dróg do obowiązujących przepisów oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. W ramach zadania przebudowano także obiekty inżynierskie, wykonano renowację rowów drogowych oraz zagospodarowanie zieleni w granicach pasa drogowego.

Ważnym zadaniem była poprawa bezpieczeństwa pieszych poprzez m.in. budowę zatok autobusowych i chodników, poprawę infrastruktury oświetleniowej w miejscowościach sąsiadujących z przebudową oraz montaż barier ochronnych i balustrad. Przy okazji inwestycji odnowione zostały dwa mosty, dwa wiadukty kolejowe oraz jeden przepust drogowy.

Inwestycję zrealizowano przy udziale środków z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Kwota dofinansowania wyniosła 40,95 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony