Partnerzy serwisu:

Znamy już wszystkich wykonawców autostrady A1

Elżbieta Pałys 25.07.2018

Znamy już wszystkich wykonawców autostrady A1
Znamy już wszystkich wykonawców autostrady A1
Konsorcjum Budimex i Strabag zostało wybrane do realizacji odcinka C autostrady A1, tj. trasy pomiędzy Kamieńskiem a Radomskiem. Zwycięska oferta jest warta 573,1 mln zł.
Dzisiejsza decyzja GDDKiA oznacza, że znamy już wszystkich wykonawców autostrady A1 Tuszyn – Częstochowa. Pod warunkiem oczywiście, że nie będzie odwołań, a sami wybrani wykonawcy nie zrezygnują z zawarcia kontraktów, z czym w ostatnim czasie nie raz mieliśmy już do czynienia.

Odcinek, na który dziś rozstrzygnięto przetarg obejmuje niespełna 17 km przyszłej autostrady od węzła Kamieńsk (bez węzła) do węzła Radomsko (z węzłem). Wybrana oferta była najtańszą spośród złożonych i jest tańsza od planowanego budżetu inwestora – ten opiewał na 651,5 mln zł.

Rozstrzygnięcia przetargów dla pozostałych odcinków A1 w województwie łódzkim poznaliśmy już wcześniej. Dla odcinka Tuszyn – Bełchatów także wskazane zostało konsorcjum Budimex i Strabag z ceną 478,8 mln zł. Odcinek B Bełchatów–Kamieńsk, zgodnie z wolą GDDKiA ma wybudować konsorcjum Kobylarnia i Mirbud. Najkorzystniejszą ofertę na odcinek D pomiędzy Radomskiem a granicą województw złożyło przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor z ceną 338,2 mln zł.

Piąty pozostający do wybudowania odcinek A1 leży na terenie województwa śląskiego. Kilka dni temu na wykonanie tego fragmentu – między granicą województw węzłem Rząsawa – podpisano umowę z firma Polaqua.

Brakujący, liczący 80 km odcinek autostrady A1 między Tuszynem a Częstochową powinien się domknąć w roku 2022.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony