Partner serwisu

Znamy wykonawców muru na granicy z Białorusią

Przegląd prasy 17.12.2021

Znamy wykonawców muru na granicy z Białorusią
fot. Budimex
Budimex SA i UNIBEP SA zostały wybrane na wykonawców muru granicznego pomiędzy Polską a Białorusią - informuje "Wprost".
Wyróżnione firmy zarekomendował Marek Chodkiewicz, który pełni funkcję pełnomocnika ds. przygotowania zabezpieczenia na granicy. Zespół ds. przygotowania i realizacji zabezpieczenia na granicy państwowej rozpatrzył później pozytywnie złożoną propozycję.

MSWiA w odpowiedzi przesłanej dziennikarzom tygodnika uzasadniło wybór spełnieniem przez dwie wyłonione, spośród siedmiu konkurujących firm, kryteriów w najwyższym stopniu oraz niezbędnym doświadczeniem w budowie inwestycji liniowych. Istotne było również własne zaplecze sprzętowe oraz pracownicze.

Budimex SA i UNIBEP SA mają również możliwość realizacji budowy zapory w trybie elementów prefabrykowanych. To pozwoli ograniczyć do niezbędnego minimum prac wykonywanych na miejscu. Ponadto koszty oraz terminy zaproponowane przez obie firmy nie odbiegały od oczekiwań inwestora.

Mur na granicy Polski z Białorusią osiągnie długość 180 km. Zostanie wykonany ze stalowych słupów o wysokości pięciu metrów, wspartych na półmetrowym fundamencie. Na szczycie konstrukcji będzie jeszcze półmetrowy zwój drutu kolczastego. Koszt inwestycji oszacowano na ponad 1,5 mld złotych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony