Partnerzy serwisu:

Znikną fotoradary z trasy Wrocław – Oleśnica

Rynek Infrastruktury 28.02.2013

Znikną fotoradary z trasy Wrocław – Oleśnica
fot. sxc.hu
Na starej drodze z Wrocławia do Oleśnicy zlikwidowane zostaną fotoradary. Po budowie drogi ekspresowej S8, trasa krajowa zmieni status na gminną, a na niej nie mogą działać nowe urządzenia do pomiaru prędkości – informuje portal „naszemiasto.pl”.

Urządzenia został ustawione wzdłuż starej DK-8 w Długołęce i Bukowie. – Po otwarciu drogi ekspresowej S8, zgodnie z przepisami zmienił się jej numer na 98” – wyjaśnia Michał Nowakowski z GDDKiA. Dodaje, że następnym krokiem było przekazywanie drogi gminom, przez które przebiega.

Jacek Fit z urzędu gminy w Długołęce mówi, że procedura przekazania trasy może trwać jeszcze około miesiąca. Zmiana kategorii trasy oznacza, że fotoradary, które trafiły na Dolny Śląsk w ramach budowy centralnego systemu automatycznego nadzoru nad ruchem kołowym, będą przeniesione, gdyż urządzenia mogą być umieszczone jedynie na drogach krajowych.

Obecnie inspektorzy w delegaturze Południowo-Zachodniej Głównego Inspektora Transportu Drogowego we Wrocławiu czekają na odpowiedź GDDKiA na pytanie w kwestii zmiany statusu drogi. Po otrzymaniu tej informacji rozpocznie się poszukiwanie nowej lokalizacji dla fotoradarów.

 

Całość artykułu


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Fotoradary i bezpieczeństwo na drogach
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony