Partner serwisu

Znikną ograniczenia tonażowe na S2 na Warszawskim Węźle Drogowym

ep. 21.07.2022

Znikną ograniczenia tonażowe na S2 na Warszawskim Węźle Drogowym
fot. Krzysztof Nalewajko/GDDKiA
Od 1 sierpnia zlikwidowane zostaną ograniczenia w ruchu ciężkich pojazdów na trasie S2 pomiędzy węzłami Opacz i Lubelska. Zmiana będzie wprowadzona na razie okresowo – do 30 września. GDDKiA będzie obserwować jak to wpłynie na ruch drogowy w tym miejscu.
Obecnie pojazdy ważące powyżej 16 ton nie mogą poruszać się drogą ekspresowa S2 pomiędzy węzłami Opacz i Lubelska w godzinach szczytów komunikacyjnych, tj. między godzinami 7.00 i 10.00 oraz 16.00 i 20.00. GDDKiA chce wykonać pomiary natężenia ruchu i ocenić warunki bezpieczeństwa bez ograniczeń. Wyniki analiz posłużą do dalszych decyzji związanych z zarzadzaniem ruchem w tym obszarze.

Odcinek, o którym mowa, obejmuje najnowszy odcinek trasy S2 pomiędzy węzłami Puławska i Lubelska z tunelem pod Ursynowem funkcjonującym od końcówki ubiegłego roku. Na podstawie ponad półrocznych doświadczeń, GDDKiA stwierdza, że mimo rosnącego natężenia ruchu – a tunelowym odcinkiem przejechało do tej pory 11,5 mln pojazdów – nie dochodzi do większej liczby zdarzeń drogowych.

Od 1 sierpnia zarządca drogi zasłoni znaki B-5 z tabliczkami 16 t oraz tablic F-6. Zostanie także usunięte oznakowanie poziome i zasłonięte oznakowanie pionowe wyznaczające zatoki do kontroli pojazdów na węźle Warszawa Lotnisko i pomiędzy węzłami Lubelska a Patriotów.

W czasie wyznaczonym na obserwowanie zmienionych warunków ruchu na trasie należy się spodziewać patroli Policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego, które będą prowadziły kontrole przestrzegania przepisów.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony