Partnerzy serwisu:

Znów ruszą prace na obwodnicy Wałcza. Jest umowa z Budimeksem

ep. 01.06.2020

Znów ruszą  prace na obwodnicy Wałcza. Jest umowa z Budimeksem
fot. GDDKiA
Szczecińska GDDKiA zawarła kontrakt na dokończenie budowy obiektów mostowych w poprzek obwodnicy Wałcza w ciągu S10. Wykonawca jest Budimex.
Zlecone roboty będą kosztowały 40,8 mln zł. Plac budowy ma być przekazany wykonawcy jeszcze w tym tygodniu.

W sumie trzeba dokończyć 9 wiaduktów nad obwodnicą. Prace, zgodnie z umową, mają być wykonane w ciągu 4 miesięcy.

– Jest to pierwsza umowa na dokończenie robót na obwodnicy Wałcza po poprzednim wykonawcy. W najbliższych dniach planujemy również podpisanie umowy na dokończenie robót drogowych na inwestycji – informuje Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy GDDKiA.

Prace, które ma zrealizować Budimex zostały do dokończenie po tym jak – w październiku 2019 r. – rozwiązana została umowa z Energopolem Szczecin, który wpadł w kłopoty finansowe. Do rozwiązania kontraktu zrealizował 80 proc. prac.

W ramach podpisanej umowy mają być dokończone roboty na obiektach mostowych poprzecznych do budowanej drogi – są to w większości roboty wykończeniowe. Konstrukcja obiektów została wykonana przez poprzedniego wykonawcę. Zadaniem wykonawcy będzie też wykonanie zbiorników retencyjnych oraz zbiorników retencyjno-filtracyjnych oraz dróg dojazdowych.

To, co zostało do wykonania po rozwiązaniu pierwszego kontraktu inwestor rozpoczął inwentaryzację prac – te zostały podzielone na mniejsze zadania, według asortymentów pozostałych do wykonania prac.

GDDKiA zapowiada, że w najbliższym czasie podpisana zostanie umowa na roboty drogowe (najkorzystniejsza była oferta Porr). Wybrani są również wykonawcy robót na węzłach drogowych (Pol-Dróg) i elementów BRD. Trwa jeszcze przetarg dotyczący zielenie i kanału technologicznego.

Trasa ma by gotowa przed końcem 2020 roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony