Partnerzy serwisu:

ZUE ze stratą za I kwartał. Winna sezonowość działalności

Redakcja/ep 25.04.2017

ZUE ze stratą za I kwartał. Winna sezonowość działalności
fot. lolo stock. sxc.hu
W pierwszym kwartale 2017 roku spółka ZUE odnotowała blisko 8,3 mln zł straty na działalności operacyjnej. Wynik finansowy netto wyniósł -7,023 mln zł. Odnotowano przychody ze sprzedaży w kwocie 30,38 mln zł. – W związku z sezonowością prowadzonej działalności pierwsze kwartały roku obrotowego w działalności spółki charakteryzują się niższymi niż średnioroczne wartościami sprzedaży, które przy utrzymaniu pełnego potencjału produkcyjnego nie zapewniają osiągnięcia dodatnich poziomów rentowności – podała spółka z komunikacie.
Wyniki Grupy Kapitałowej ZUE za pierwsze trzy miesiące tego roku przedstawiają się następująco: przychody ze sprzedaży: 33 167 tys. zł, wynik na działalności operacyjnej: -9 198 tys. zł, wynik netto: - 8 168 tys. zł.

Jak wyjaśniono, na wyniki finansowe za pierwszy kwartał wpływ miało rozliczenie kończących się kontraktów realizowanych z niższą marżą oraz w niewielkim stopniu rozpoczęcie realizacji wycenianych z ostrożnością nowych kontraktów.

Od początku roku, spółka ZUE podpisała umowy na roboty budowlane na łączną kwotę 833 mln zł. Aż 92 proc. w tej kwocie stanowią kontrakty pozyskane na rynku kolejowym.

Obecnie portfel zamówień spółki wynosi 948 mln zł, a wartość przetargów, w których ZUE zajmuje pierwsze miejsce to 1,09 mld zł. Łącznie daje to wartość potencjalnego portfela zleceń w wysokości ok. 2 mld zł.

– Spółka dalej aktywnie uczestniczy w toczących się postępowaniach ofertowych zarówno na rynku infrastruktury kolejowej jak i miejskiej – poinformowano w komunikacie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony