Partner serwisu

ZUE wygrywa przetarg na budowę terminalu w Zduńskiej Woli-Karsznicach

Jakub Madrjas 08.06.2022

ZUE wygrywa przetarg na budowę terminalu w Zduńskiej Woli-Karsznicach
fot. PKP Cargo
Zapowiadana od lat inwestycja w budowę terminalu PKP Cargo w Zduńskiej Woli-Karsznicach wreszcie będzie mogła wystartować. Spółka poinformowała o wyborze wykonawcy –to spółka ZUE.
Budowa terminalu na terenie należącym dawniej do miejscowego Zakładu Taboru zapowiadana jest od kilku lat, ale dopiero w grudniu ubiegłego roku samorząd województwa łódzkiego dał zielone światło do dofinansowania inwestycji; specjalnie dla jej potrzeb ogłoszono nabór pozakonkursowy, bo w regularnym trybie nie udało się pozyskać dofinansowania.

W końcu udało się jednak rozpisać przetarg, który właśnie rozstrzygnięto. Komisja przetargowa uznała, że firma ZUE złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę terminalu multimodalnego w Zduńskiej Woli-Karsznicach. Inwestycję będzie prowadzić PKP CARGO Terminale, spółka z grupy PKP CARGO. Wartość oferty ZUE oferty to 101,2 mln zł netto (124,5 mln zł brutto), a inwestycja ma być zrealizowana do października 2023 roku.

Terminal, nazywany czasem Centralnym Terminalem Multimodalnym, ma być jednym z największych centrów logistycznych w Polsce. Sprzyjać temu ma położenie w pobliżu skrzyżowania dwóch linii odgrywających ważną rolę w transporcie towarów (131 oraz 14) i w sąsiedztwie drogi szybkiego ruchu S8. Jak poinformowało PKP Cargo, inwestycja w Zduńskiej Woli ma wzmocnić pozycję Grupy w segmencie usług terminalowych, zapewniając obsługę ładunków na Nowym Jedwabnym Szlaku i w połączeniach z portami polskimi i zagranicznymi. Możliwości przeładunkowe w Zduńskiej Woli-Karsznicach sięgną 220 tys. TEU rocznie, natomiast pojemność składowa wyniesie 4500 TEU.

– Terminal zapewni nie tylko przeładunek kontenerów i innych jednostek ładunkowych na samochody czy pociągi, ale również szereg innych usług logistycznych. Będzie to największy tego typu obiekt w centralnej części Polski – podkreśla PKP Cargo.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony