Partner serwisu

Zwodzony most w Elblągu otwarty. Nie przejadą nim samochody

Magdalena Romanowska 12.06.2020

Zwodzony most w Elblągu otwarty. Nie przejadą nim samochody
fot. UM Elbląg
Zakończył się remont zwodzonego mostu Dolnego w Elblągu. Polegał on głównie na wymianie nawierzchni w na obiekcie w ciągu ulic Studziennej i Orlej. Modernizacja była konieczna ze względu na zły stan nawierzchni na moście, po który w zamyśle nie był przystosowany do ruchu samochodowego. Dlatego po wyremontowanym obiekcie będą mogli poruszać się tylko piesi i pojazdy uprzywilejowane.
− Bardzo się cieszymy, że możemy oddać ten most, bo gwarantuje to również bezpieczeństwo mieszkańców Zawodzia, do których szybciej mogą dotrzeć służby ratunkowe. Myślę, że ten most jest też symbolem połączenia tej dzielnicy z Elblągiem. Bardzo intensywnie myślimy o tym terenie – zaznaczył, cytowany w komunikacie miasta Elbląg, Antoni Czyżyk, przewodniczący Rady Miejskiej.Jak informują władze miasta, most budowany był z myślą o ruchu pieszym. Dla samochodów został otwarty tymczasowo, ale tak już zostało. Spowodowało to uszkodzenie nawierzchni. Dodatkowo mieszkańcy domagali się, aby most nie był ogólnodostępny, ponieważ generuje to zbyt duży ruch na Starym Mieście.

Zakres remontu mostu zwodzonego w Elblągu objął: prace przygotowawcze oraz rozbiórkę istniejących elementów nawierzchni jezdni i chodnika, wykonanie powłok antykorozyjnych i izolacji konstrukcji stalowej, wykonanie odwodnienia liniowego, wykonanie nowej nawierzchni jezdni i chodnika w istniejącej konstrukcji stalowej. Koszt inwestycji to 496 tys. zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony