Partner serwisu

Żywczanie przejadą nowym mostem jesienią

Robert Grzędowski 08.09.2015

Żywczanie przejadą nowym mostem jesienią
Zdaniem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach most na rzece Sole w Żywcu zostanie oddany do użytku jesienią – informuje PAP. Obiekt pierwotnie miał być gotowy w listopadzie 2014 roku.
Według rzecznika prasowego ZDW w Katowicach drogowcom z konsorcjum Rubau Polska i Rubau Construcciones pozostały praktycznie prace kosmetyczne, m.in. zainstalowanie części barierek oraz dokończenie układania bruku i instalacji oświetlenia. Most może zostać otwarty na przełomie października i listopada. Będzie to niemal rok od pierwszego terminu, w którym inwestycja miała być zakończona, bowiem obiekt miał być oddany do użytku 15 listopada 2014 roku. Według ZDW w Katowicach wykonawca od początku nie był dobrze przygotowany do zrealizowania zadania. Firma, której zostało ono powierzone, broni się, a jej głównym argumentem jest fakt, że teren budowy był wielokrotnie zalewany przez fale na rzece. Miało to uniemożliwić planowe wykonanie prac.


Wyświetl większą mapę
Katowicki Zarząd Dróg Wojewódzkich nie jest zadowolony z wybranego wykonawcy. Swoje złe zdanie o nim popiera faktem, że harmonogram prac podawany przez konsorcjum Rubau Polska i Rubau Construcciones został zaakceptowany dopiero za 11-tym razem. Dodatkowo wielokrotne przekładanie terminu ukończenia prac nie stawia firmy w dobrym świetle. – Każdorazowo po kolejnej aktualizacji harmonogramu następowały następne opóźnienia, np. pierwotny termin betonowania płyty pomostowej wyznaczony był na 8 sierpnia 2014 roku, a przekładano go czterokrotnie. Ostatecznie betonowanie płyty wykonane zostało na początku października 2014 roku – informuje ZDM.

Inwestycja ma wartość ok. 45 mln zł. Większość tej kwoty została sfinansowana przez Unię Europejską. Poza budową mostu w ramach zleconego zadania powstaje też brakujący odcinek obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 945, która łączy Żywiec przez Korbielów ze Słowacją.

Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbêdzie siê 8 paŸdziernika 2015 roku w £odzi. W tym roku wœród poruszanych tematów znajdzie siê miêdzy innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji miêdzy cz³onkami procesu inwestycyjnego.

Wiêcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony