Wyszukiwarka
Wpisana fraza jest zbyt krótka
Tak Pesa tankuje wodór
Lokomotywa wodorowa Pesy czeka na ostatnie dokumenty dopuszczające pojazd do eksploatacji. W fabryce producenta w Bydgoszczy mieliśmy okazję przyjrzeć się tankowaniu najnowszego dziecka polskiej techniki.
Napisać PKP PLK na... 500 sposobów. Na takie problemy napotkał rejestr maszynistów
System kolejowy przeżywa właśnie cyfrową rewolucję w zakresie egzaminowania i ewidencjonowania maszynistów. Jak przyznaje prowadzący ten ogromny projekt Urząd Transportu Kolejowego pojawiły się pewne problemy z wprowadzaniem danych. Z kolei nowoczesne Centrum Egzaminowania Maszynistów na początku kwietnia ma przeprowadzić pierwsze egzaminy.
Osiem firm chce wykonać projekt rozbudowy autostrady A2
Są oferty na dokumentację dla rozbudowy autostrady A2 między Łodzią i Warszawą o dodatkowy pas ruchu. Zgłosiło się osiem firm. Najtańsza oferta opiewa na kwotę 22,8 mln, a najdroższa na 58,4 mln zł.
Rekordowe pensje zarządu Deutsche Bahn
Krytyczny stan infrastruktury, wiele placów budowy, rosnąca liczba pasażerów, tragiczne wyniki punktualności pociągów, strajk służby publicznej i … rekordowe płace członków zarządu.
Podlaskie. Kiedy ruszy budowa S8 Białystok-Suwałki?
O termin rozpoczęcia budowy drogi ekspresowej S8 z Białegostoku do węzła Raczki koło Suwałk pyta ministra infrastruktury jeden z posłów. Na razie nie ma konkretów.
LOT: Pożyczkę będziemy spłacać, prognozy są pozytywne
Pandemia koronawirusa sprawiła, że PLL LOT musiał otrzymać pomoc publiczną. Zdaniem przewoźnika nie powinno być problemów z jej spłatą. – Prognozy niemniej jednak są pozytywne, a pożyczka jest do spłaty – mówi Katarzyna Lewandowska, członek rady nadzorczej, delegowana czasowo do pełnienia funkcji prezesa zarządu PLL LOT.
Korzystniejsze prognozy dla rynku kolejowego w Polsce w nowej odsłonie Pasażerskiego Modelu Transportowego CPK
Specjaliści Centralnego Portu Komunikacyjnego zaprezentowali nowe, optymistyczne prognozy dla rozwoju rynku kolejowego w Polsce. To efekt aktualizacji Pasażerskiego Modelu Transportowego, który w najnowszej wersji uwzględnia nowe dane m.in. plany rozbudowy sieci kolejowej i modernizacji linii w ramach programu PKP PLK „Kolej Plus
Nowa koncepcja znana z przeszłości. Czym jest „15-minutowe miasto”?
Coraz bardziej staje się popularna koncepcja 15-minutowego miasta. Rozsiała ona wizję, że każdy mieszkaniec powinien móc zaspokoić własne potrzeby poprzez dotarcie do niezbędnych usług oraz pracy w kwadrans – pieszo, rowerem lub transportem publicznym. Myślenie o rozwoju miast w kontekście potrzeb jednostek wybrzmiało jeszcze bardziej w czasie pandemii, gdy izolacja społeczna wymuszała egzystencję wyłącznie w bliskim otoczeniu.
Gepard Express za RegioJet na trasie z Brna do lotniska w Wiedniu
Gepard Express będzie nowym operatorem przewozów kolejowych na trasie między Brnem i portem lotniczym Wiedeń-Schwechat. Zastąpi RegioJet, którego umowa wygasa 10 czerwca bieżącego roku - poinformował serwis "ceetransport.com".
Wody Polskie: Udoskonalamy procedury, ale potrzebujemy młodej kadry
Proces projektowaniu inwestycji wodnych jest zbyt długi z powodu długotrwałych procedur administracyjnych. W najbliższych latach może też zacząć brakować kadry hydrotechnicznej, jeśli liczba studentów odpowiednich kierunków na uczelniach technicznych znacząco nie wzrośnie. Aby to osiągnąć, potrzebny jest duży program inwestycyjny, który da młodym hydrotechnikom możliwość zdobycia doświadczenia – mówi w rozmowie z Rynkiem Infrastruktury dyrektor Departamentu Przygotowania i Realizacji Inwestycji w Państwowym Gospodarstwie Wodnym „Wody Polskie” Przemysław Sobiesak.
Nowa bocznica wojskowa przy linii 12
Dla potrzeb Wojska Polskiego w Puszczy Mariańskiej powstała nowa bocznica kolejowa. Aby połączyć ją ze stacją, PKP PLK wyremontowały część torów stacyjnych i kawałek nieużywanego drugiego toru linii 12. Przywrócenie dwutorowości na całej długości i modernizacja linii dojdzie do skutku, jeśli Polska otrzyma na ten cel fundusze z Unii Europejskiej.
Przebudowa stacji Kutno problematyczna także dla przewoźników towarowych
Jeszcze przez około trzy miesiące przewoźnicy pasażerscy i towarowi będą musieli liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu na magistrali E20 w rejonie Kutna. W marcu zmniejszona została przepustowość węzła dla przewozu ładunków. Zarządca infrastruktury zapewnia, że prace idą do przodu, a w kolejnych tygodniach sytuacja ruchowa powinna się poprawić.
Budimex Spółką Dywidendową Roku 2022
Eksperci branżowi, dziennikarze oraz internauci przyznali Budimeksowi tytuł Spółki Dywidendowej Roku 2022. Firmę uznano za jeden z podmiotów najmocniej przyczyniających się do rozwoju świadomości inwestorów oraz budowania produktów i usług najwyższej jakości. Nagrody wręczono w trakcie dziewiątej edycji konferencji Invest Cuffs w Krakowie.
GDDKiA: Ruch na obwodnicy Olsztyna znów po obu jezdniach
Naprawa podpory mostu w ciągu obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi S51 dobiegła końca. Wykonawca wzmocnił fundamenty jednej z podpór. Po wykonaniu próbnego obciążenia mostu ruch odbywa się znów obu jezdniach – informuje olsztyński oddział GDDKiA.
CPK już z umową na projekt dróg wokół nowego lotniska
Spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała umowę na opracowanie tzw. drogowej koncepcji programowej w rejonie nowego portu lotniczego. W sumie wokół portu powstanie ok. 30 km nowych dróg, w tym nowy węzeł na autostradzie A2.
ZDW w Olsztynie planuje rozbudowę DW 519 do Małdyt
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie wystartował z przetargiem na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 519. Chodzi o odcinek od granicy województwa warmińsko-mazurskiego w okolicach wsi Gajdy do Małdyt.
Włoszek (Kraków): O lotach do Stambułu zdecydowała ekonomia
– Zarówno Turkish Airlines jak i porty lotnicze: w Balicach i Pyrzowicach, prowadziły rozmowy handlowe uwzględniając regulację i ograniczenia zawarte w umowie bilateralnej między Polską a Turcją. Ostatecznie dokonano wyboru kierując się rozwiązaniami biznesowymi, mając na uwadze potencjał rozwojowy zainteresowania połączeniami ze strony pasażerów zarówno przylatujących jak i wylatujących z Polski – wyznał w rozmowie z Rynkiem Lotniczym Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.
Jest pomysł na płynne finansowanie inwestycji kolejowych
Dwie organizacje branżowe – Railway Business Forum oraz Izba Gospodarcza Transportu Drogowego – przygotowują projekt ustawy, który pomoże zabezpieczyć inwestycje kolejowe przed luką w finansowaniu. Zmiany mają dotyczyć Funduszu Kolejowego.
Jedenaście firm chce przebudować stację Częstochowa Towarowa
Aż 11 firm zgłosiło się do gruntownej przebudowy stacji Częstochowa Towarowa. PKP PLK bada oferty. Wszystkie są sporo droższe niż przewidywał to kosztorys PKP PLK.
Rola podwykonawców i ograniczenia jakich doznają wykonawcy w zawieraniu umów podwykonawczych w toku realizacji zamówień publicznych.
Jak duża może być ingerencja Zamawiającego w ułożenie stosunków umownych pomiędzy wykonawcą, a jego podwykonawcami?
Wysokość stawek frachtu morskiego to nie wszystko
Ceny przewozu morskiego kontenerów spadły z rekordowych poziomów z zeszłego roku. Trwające dwa lata żniwa oceanicznych armatorów się zakończyły, a rynkowi giganci ostrzegają inwestorów przed mniejszymi zyskami. Nie oznacza to jednak, że sytuacja na rynku przewozów kontenerowych została uregulowana, a importerzy oraz eksporterzy, którzy korzystają z morskich usług transportowych, mogą już odetchnąć z ulgą.
MPK Wrocław wyremontuje torowisko tramwajowej niepodal dworca
Mimo specyficznej daty to wcale nie jest żart. 1 kwietnia wrocławskie MPK rozpocznie kolejny remont w ramach programu #TORYwolucja. Już w tę sobotę torowcy pojawią się na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Małachowskiego, aby przebudować istniejącą infrastrukturę.
Przebudowa DW-948 na półmetku
Wykonano już połowę robót związanych z przebudową DW 948. Inwestycja rozpoczęła się w lipcu 2021 roku, a jej zakończenie planowane jest za półtora roku.
Gdańsk: Tramwajem do dworca Wrzeszcz. Na dniach przetarg na projekt trasy
W najbliższych dniach planowane jest ogłoszenie przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej fragmentu linii tramwajowej, która połączy al. Grunwaldzką z dworcem PKP we Wrzeszczu. Prace projektowe mają potrwać ok. 1,5 roku od podpisania umowy.
Wspólne przepisy dla maszyn mobilnych na drogach publicznych
Komisja Europejska zaproponowała rozporządzenie ułatwiające korzystanie na drogach publicznych z maszyn takich jak żurawie, kombajny, wózki widłowe czy pługi śnieżne. Przepisy te ostatecznie zastąpią obowiązujące obecnie w państwach członkowskich zróżnicowane systemy regulacyjne.
Lubelskie: Przetarg na projekt „Kolej+” do Janowa i Biłgoraja
W Dzienniku Urzędowym UE pojawił się przetarg PKP PLK na dokumentację nowej linii kolejowej Szastarka – Janów Lubelski – Biłgoraj. Inwestycja będzie częścią programu Kolej Plus. Dzięki niej Biłgoraj ma zyskać dogodne połączenie kolejowe z Lublinem, a Janów Lubelski – dostęp do kolei w ogóle.
Zakończono budowę drogi Radomyśl - Skowierzyn
Ministerstwo infrastruktury informuje o zakończeniu przebudowy drogi powiatowej Radomyśl - Skowierzyn w powiecie stalowowolskim. Na realizację inwestycji o długości 1,6 km, która obejmowała także przebudowę mostu na Sanie, władze samorządowe otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) w wysokości blisko 4 mln zł.
Doraco: Podwykonawcy sprawnie odbudowali swój potencjał
- Mamy co robić, jesteśmy zaangażowani m.in. w przebudowę portu w Szczecinie oraz modernizację infrastruktury stoczni „Gryfia” – mówi Radosław Preiss, wiceprezes firmy budowlanej Doraco, który komentuje dla nas bieżąca sytuację na rynku budowlanym.
Warszawa. Pierwszy pociąg rosyjski zjechał z linii. Następna stacja: Kijów
W środę 29 marca Warszawa pożegnała pierwszy pociąg rosyjski. Skład w okolicach południa zjechał z linii metra i w najbliższych dniach będzie przygotowywany do transportu do Kijowa. Stare pociągi rosyjskie są wycofywane z ruchu w związku z dostawami pociągów Varsovia.
Multiconsult: Wciąż doskwiera brak waloryzacji umów projektowych i inżynierskich
Na rynku zamówień kolejowych w minionym roku pojawił się nowy gracz – Centralny Port Komunikacyjny. Przy rekordowo niskiej liczbie zamówień od tradycyjnych zamawiających takich jak PKP Polskie Linie Kolejowe, to właśnie ta spółka ogłaszała przetargi, a także podpisywała umowy ramowe na usługi projektowe i inżynierskie – zwraca uwagę Renata Mordak, członkini zarządu i dyrektorka Pionu Transportu w Multiconsult Polska. Zamówień od największego gracza – PKP PLK – nadal jednak brakuje. Podobnie jak waloryzacji w kontraktach projektowych i dotyczących nadzoru.
Czym jest Dialog Wysokiego Szczebla dla Ukrainy?
W Rzeszowie już drugi dzień trwa Dialog Wysokiego Szczebla dla Ukrainy. To wydarzenie organizowane jest wspólnie przez Ministerstwo Infrastruktury i Międzynarodowe Forum Transportu (The International Transport Forum – ITF).
Rainbow Tours: Radom to nie alternatywa dla warszawiaków
– W naszej ocenie Radom jest potencjalnie ciekawym portem lokalnym, a nie alternatywą na dziś dla warszawiaków. Jeżeli chodzi o porty lokalne, to wiadomo, że, trzeba mieć odpowiednią skalę działania, aby w takim porcie zapełnić cały samolot – stwierdził w rozmowie z Rynkiem Lotniczym Maciej Szczechura, członek zarządu Rainbow Tours.
GDDKiA ma rekomendację wariantu DK-46 od Dąbrowy do Opola
Opolski oddział GDDKiA złożył wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU), która ustali zakres rozbudowy niespełna 5-kilometrowego odcinka od Dąbrowy do Opola. W kwietniu 2021 r. rozpoczęły się prace projektowe firmy Mosty Katowice.
Centrum utrzymania Polregio w Skarżysku-Kamiennej otwarte [zdjęcia]
W Skarżysku-Kamiennej oficjalnie otwarte zostało nowe Centrum Utrzymania Taboru Polregio. Dzięki inwestycji o wartości blisko 50 mln złotych w ciągu roku powstała hala, w której przy utrzymaniu taboru spółki pracować będzie łącznie ponad 100 osób.
Kto najwięcej buduje, kto najwięcej projektuje
Mirbud z Kobylarnią, Budimex oraz Intercor budują najwięcej dróg na zlecenie GDDKiA. Najwięcej dróg w projektowaniu mają natomiast biura: Schuessler Plan Inżynierzy, Transprojekt Gdański oraz Trakt.
Warszawa-Radom: Próba generalna i testy pasażerskie (zdjęcia)
– Na Lotnisku Warszawa-Radom w tym tygodniu odbywają się testy pasażerskie. Jest to próba generalna przed udostępnieniem portu podróżnym, co będzie miało miejsce już za miesiąc – poinformowała Anna Dermont, rzeczniczka Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" (PPL).
Branża wykonawcza: Więcej mediacji, mniej sporów sądowych
Inwestorzy i wykonawcy w Polsce zbyt często i zbyt wcześnie wchodzą na drogę sądową – uznali uczestnicy debaty podczas Kongresu Inżynierów i Projektantów. Ich zdaniem winę za ten stan ponoszą obie strony, nie bez znaczenia było też pochopne zlikwidowanie części procedur umożliwiających pozasądowe rozstrzyganie sporów. Receptą może być przyjęcie części rozwiązań sprawdzonych na Zachodzie, ale przede wszystkim – zmiana mentalności wszystkich stron procesu inwestycyjnego.
Drogowcy z Europy będą wspierać Ukrainę
Na poziomie CEDR organizacji zrzeszającej europejskich zarządców dróg zapadła decyzja o powołaniu zespołu roboczego ds. pomocy Ukrainie. To odpowiedź na inicjatywę szefa GDDKiA Tomasz Żuchowskiego.
Kolejowy PDN. Oferta CPK dla mieszkańców Śląska
Centralny Port Komunikacyjny ogłosił w ostatnich dniach wariant inwestorski dla Kolei Dużych Prędkości na odcinku Katowice-Ostrawa. Od tej pory setki mieszkańców skontaktowało się ze spółką by zapytać o warunki sprzedaży swoich nieruchomości. W odpowiedzi na te apele spółka CPK poinformowała, że na przełomie 2024 i 2025 uruchomi możliwość dobrowolnej sprzedaży nieruchomości. Oferty zawiera 120 proc. wartości rynkowej gruntów oraz 140 proc. wartości budynków. Inny możliwy sposób wyceny to wartość odtworzeniowa nieruchomości bez uwzględnienia stopnia zużycia.
Jest ostatnie pozwolenie dla Obwodnicy Metropolii Trójmiasta
W budowie jest już odcinek między węzłami Chwaszczyno i Żukowo, a także węzeł Gdańsk Południe. Teraz prace będą mogły ruszyć na pozostałej części Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, pomiędzy węzłami Żukowo i Gdańsk Południe, a także na obwodnicy Żukowa.
Warszawa. Przebudują ważne skrzyżowane w Wilanowie. Jest umowa
Zarząd Dzielnicy Wilanów podpisał umowę, dzięki której całkowicie przebudowane zostanie skrzyżowanie na ul. Przyczółkowej z ul. Vogla oraz ulicą Branickiego. To największa inwestycja drogowa w tej kadencji – umowa opiewa na blisko 28 mln zł.
Ruszył pierwszy Kongres Projektantów i Inżynierów
Dziś (29 marca) w Warszawie zainaugurowano obrady pierwszego Kongresu Projektantów i Inżynierów. – Chcemy skierować reflektory na projektantów i inżynierów, których rola w procesie inwestycyjnym jest niepodważalna – mówią organizatorzy.
Budimex: inwestycje kolejowe i drogowe kluczowe dla gospodarki
Kołem zamachowym rozwoju polskiej gospodarki w przyszłych latach będą m.in. inwestycje realizowane przez GDDKiA oraz PKP PLK, które mogą kompensować spadek podaży inwestycji w sektorze prywatnym – mówi Artur Popko, prezes zarządu Grupy Budimex. W tym kontekście niepokojący jest jego zdaniem spadek liczby nowych przetargów, wywołany ograniczeniem dostępu Polski do funduszy unijnych. Na razie firmy mają portfele wypełnione już realizowanymi lub rozpoczynającymi się inwestycjami, ale w dłuższej perspektywie mniejsza liczba dostępnych kontraktów to presja na ryzykowne wycenianie ofert, a to nie służy sprawnemu realizowaniu inwestycji.
Śląskie: PNiUIK z najlepszą ofertą na linię 672
Krakowskie PNiUIK złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i wykonanie modernizacji linii 672. Oferta jest o ponad 8 mln zł tańsza od kosztorysu. Prace mają zostać wykonane w ciągu niecałych 2 lat od podpisania umowy.
Warszawa z planami rozbudowy ul. Karczunkowskiej – dojazdu do S7
Warszawa rozpoczyna planowanie rozbudowy ul. Karczunkowskiej na Ursynowie na południu miasta. To ważny dojazd do szybkiej trasy S7, który mocno się korkuje. Dokumentacja projektowa ma być gotowa w 2025 roku.
Fijoł: Nie możemy częściej latać do Indii. Wiążą nas umowy
Umowy dwustronne w niektórych przypadkach nie pozwalają przewoźnikowi oferować liczby rejsów odpowiadającej aktualnemu popytowi – przyznaje członek zarządu PLL LOT ds. handlowych Michał Fijoł. Jak dodaje, spółka stara się o zmianę niekorzystnych dla siebie postanowień, jednak nieraz bezskutecznie.
Decyzja zapadła. Po 2035 roku bez nowych aut spalinowych
Rada Unii Europejskiej przyjęła rozporządzenie dotyczące norm emisji CO2 dla nowych samochodów – zarówno osobowych, jak i dostawczych. Zgodnie z nim, po roku 2035 nie będzie możliwości zarejestrowania nowego auta z silnikiem spalinowym w żadnym kraju Unii Europejskiej.
Ruszyła budowa drugiego promu Ro-Pax
W Gdańskiej Stoczni Remontowej rozpoczęło się cięcie stali pod budowę drugiej, zakon-traktowanej przez spółkę Polskie Promy, jednostki promowej Ro-Pax. Statek przeznaczony będzie pod czarter dla polskich armatorów promowych.
Mołdawia naprawi linie kolejowe do Ukrainy za pieniądze z Unii i EBOiR
Pieniądze z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju pozwolą na zakup materiałów potrzebnych do remontu dwóch linii kolejowych łączących Mołdawię z Ukrainą. Pomoże też Unia Europejska.
Drogowcy wkraczają na węzeł Gdańsk Południe. Budują OMT
Od środy 29 marca kierowcy mogą napotkać utrudnienia na węźle Gdańsk Południe. Wykonawca rusza z pracami przy budowie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej.
Poznań. 1 kwietnia tramwaje wrócą na Towarową
Zgodnie z zapowiedziami władz Poznania, na początku kwietnia tramwaje wrócą na trasę od ronda Kaponiera, przez ul. Św. Marcin i Towarową, do ul. Matyi. Równolegle rozpocznie się łączenie nowego torowiska na pl. Cyryla Ratajskiego. Zarówno tam, jak i na ul. Św. Marcin wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.
Kujawsko-pomorskie: będzie remont mostu na Wiśle w ciągu DK 91
Wyremontowany zostanie most na Wiśle w ciągu drogi krajowej numer 91. Prace będą prowadzone w Chełmnie, powiatowym miasteczku w woj. kujawsko-pomorskim.
Mostostal Warszawa zwiększył przychody i lekko zmniejszył zysk
Zarząd Mostostalu Warszawa podał szacunkowe wyniki finansowe za rok 2022. W stosunku do danych za rok 2021 zwiększyły się przychody i zmniejszył zysk.
Szczecin: Powrót lotów Ryanaira do Modlina
Powrót krajowych rejsów linii lotniczych Ryanair do portu Warszawy-Modlin oficjalnie rozpoczął sezon letni na lotnisku Szczecin-Goleniów.
Rusza budowa CTPark Gdańsk Port
CTP wchodzi na pomorski rynek magazynowy. CTPark Gdańsk Port będzie premierową inwestycją w portfolio firmy usytuowaną w północnej Polsce. Zaoferuje najemcom dwa budynki o łącznej powierzchni prawie 119 000 mkw. w fundamentalnej lokalizacji dla globalnych łańcuchów do-staw. Oddanie do użytkowania pierwszej fazy projektu zaplanowano na czwarty kwartał tego roku.
A4 Katowice-Kraków. Nie zjedziemy na S1 na węźle Brzęczkowice
Będą utrudnienia dla kierowców korzystających z autostrady A4 Katowice – Kraków. W czwartek 30 marca wprowadzone będą zmiany na węźle Brzęczkowice. Zamknięty zostanie zjazd z autostrady na drogę ekspresową S1.
Linia 25: Tor wyremontowany, ale pociągi jadą... 50 km/h
Choć jeden z torów linii 25 między Ćmielowem a Sandomierzem jest już ukończony, pociągi rozwijają na nim o ponad połowę niższą prędkość, niż to technicznie możliwe. Powodem jest konieczność zachowania bezpieczeństwa podczas prac realizowanych na drugim torze – tłumaczy PKP PLK. Zarządca infrastruktury dodaje, że nie wszystkie prace zakończą się w obecnym rocznym rozkładzie jazdy.
ZDW w Lublinie z drogimi ofertami na remont DW-849 z Malewszczyzny do Józefowa
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie prowadzi przetarg na remont drogi wojewódzkiej nr 849 na odcinku Malewszczyzna – Józefów Roztoczański. Remont ma pozwolić przywrócić pierwotne parametry techniczne drogi.
Północna Obwodnica Krakowa z tunelami za półmetkiem
Zaawansowanie budowy Północnej Obwodnicy Krakowa między węzłami Modlnica i Kraków Mistrzejowice wynosi 55 proc. Kierowcy powinni wjechać na trasę jesienią 2024 roku.
GUS: wzrost produkcji budowlano-montażowej w lutym
O 6,6% wzrosła w lutym 2023 roku, licząc r/r produkcja budowlano-montażowa w Polsce. Spadły wyniki firm zajmujących się budową budynków.
Trakcja szacuje spore straty za 2022 rok
Wstępne szacunkowe wyniki finansowe grupy Trakcja za 2022 rok pokazują na sporą stratę – zarówno na poziomie spółki, jak i całej grupy.
Przymiarki do zachodniej obwodnicy Kraśnika
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie zamawia koncepcję wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej dla zachodniej obwodnicy Kraśnika.
Embraer: Poprawa wyników i ambitne plany w Europie
– Mamy dobre oczekiwania jeśli chodzi o Polskę. PLL LOT od ponad 25 lat jest naszym partnerem. Cenimy tę współpracę i wierzymy, że nasze E2 będą najlepszym zastępcą dla E1 – mówił Francisco Gomes Neto, prezes zarządu Embraera. Firma ostatnio zaprezentowała wyniki za ubiegły rok oraz przedstawiła plany na najbliższe lata. Europa odgrywa w nich istotną rolę, zwłaszcza w zakresie największych E-Jetów.
II Forum Dni Asfaltu: Technologie asfaltowe pozwalają obecnie na szereg optymalizacji
- Jako ORLEN Asfalt zachęcamy zarządy dróg, wykonawców oraz projektantów do stosowania rozwiązań, pozwalających na obniżanie kosztów oraz zmniejszających oddziaływanie na środowisko - mówił w swoim wystąpieniu podczas II Forum Dni Asfaltu Dyrektor Biura Badań, Rozwoju i Innowacji ORLEN Asfalt Krzysztof Błażejowski. Wydarzenie odbyło się w dniach 20-22 marca w Bukowinie Tatrzańskiej.
Śląskie. Poprawią bezpieczeństwo na DK-81
Rusza projektowanie rozwiązań, które poprawią bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 81 w woj. śląskim. GDDKiA podpisała umowy z wykonawcami.
WSB oraz Bentley Systems - zarządzanie cyfrową budową w oparciu o Synchro
Firmy WSB oraz Bentley Systems oferują nową usługę zarządzania cyfrową budową w oparciu o Synchro. Usługa zapewni integrację cyfrową i usługi doradcze dla cyfrowych bliźniaków budownictwa w ramach Bentley Infrastructure Cloud.
Bez cudzoziemców budowlanka padnie
Wojna na Ukrainie sprawiła, że Polskę opuściło wielu budowlańców z tego kraju i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle wrócą. Spowolnienie w sektorze chwilowo ogranicza zapotrzebowanie na pracowników, ale po 2023 ten problem będzie tylko narastał. Firmy już teraz szukają ludzi w Turcji, Gruzji czy Turkmenistanie.
Świnoujście. Zaczynają montować odcinkowy pomiar prędkości w tunelu
Rusza budowa Odcinkowego Pomiaru Prędkości w tunelu pod Świną w Świnoujściu na odcinku drogi krajowej nr 93. Przetarg na realizację wygrała olsztyńska firma Sprint.
Jungle kit - jak przeżyć w dżungli po katastrofie
Linie lotnicze operujące nad terytorium Amazonii muszą wyposażać swoje samoloty w zestaw ułatwiający przeżycie w brazylijskiej dżungli. Sprawdziliśmy co znajduje się w takim zestawie.
Ruszyła budowa nowych peronów w Przemyślu i Medyce
W marcu ruszyły prace budowlane przy budowach kolejowych na Podkarpaciu, które będą kosztować 12,5 mln. zł. Powstanie nowy przystanek kolejowy w Przemyślu, nowy peron w Medyce i przejście podziemne w Żurawicy.
Redakcja i reklama w portalu
Skład redakcji i dane kontaktowe >
Regulamin
Serwisy partnerskie:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Railway Market
Rynek Lotniczy