Rusza przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi krajowej nr 25 na odcinku Ślesin – Konin. Mowa o odcinku liczącym ok. 5 km.
Odcinek zaczynający się na końcu obwodnicy Ślesina obecnie jest w krytycznym stanie technicznym. Oceniono, że występują tam zaniżony współczynnik poślizgu, koleiny, liczne łaty, wyboje i spękania. GDDKiA chce to zmienić.
W planach jest m.in. niezbędne poszerzenie jezdni, frezowanie profilujące nawierzchni drogi lub jej częściowa rozbiórka oraz ułożenie nowych warstw bitumicznych.
Zaplanowano także przebudowę skrzyżowań zwykłych na skanalizowane z budową lewoskrętów, zwiększenie nośności nawierzchni do 115 kN/oś. Wykonane będzie nowe oznakowanie poziome i pionowe, poprawi się odwodnienie, a ruch pieszy i rowerowy zostanie odseparowany od ruchu pojazdów mechanicznych.
W ramach ogłoszonego przetargu do wykonania są m.in.: dokumentacja geodezyjna i kartograficzna, dokumentacja formalno-prawna, rozpoznanie warunków gruntowo – wodnych, projekt rozwiązań konstrukcyjnych istniejącej nawierzchni i na poszerzeniach, decyzja środowiskowa i materiały do uzyskania decyzji ZRID.
Termin składania ofert mija 9 kwietnia. Kryteria wyboru oferty najkorzystniejszej to: cena – 60 proc., wiedza i doświadczenie personelu wykonawcy – 35 proc., aspekty społeczne – 5 proc.