Od 6 grudnia rozpoczną się prace związane z przebudową dawnej drogi krajowej nr 1 między Nową Wsią i Zawadą. Będzie zmiana organizacji ruchu. Utrudnienia potrwają blisko rok – do czasu zakończenia inwestycji.
Jak zapowiada GDDKiA, w czasie prowadzenia prac, na całym 5-kilometrowym odcinku obie jezdnie zostaną zawężone naprzemiennie do jednego pasa ruchu. Na całym przebudowywanym odcinku będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h.
Wyświetl większą mapę
Ten etap prac ma się zakończyć w marcu 2022 r. wówczas rozpocznie się kolejny etap związany z realizacją głównych prac w korpusie jezdni.
W ramach rozpoczynanej inwestycji przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni, skrzyżowania z drogami poprzecznymi, pobocza, zatoki autobusowe i chodniki. Wybudowane zostaną nowe chodniki.
Zaplanowano także budowę zjazdów na drogi dojazdowe, do pól oraz do posesji przyległych, a także przebudowę przepustów, systemu odwodnienia oraz wykonanie nowych urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Między innymi wszystkie przejścia dla pieszych w ciągu DK-91 (poza skrzyżowaniami z sygnalizacją świetlną) zostaną wyposażone w dodatkową sygnalizację.
Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa na tym odcinku oraz podniesienie nośności drogi do 11,5 t/oś.
Wartość inwestycji wynosi ponad 63 mln zł.