Energa Invest otworzyła przetarg na budowę farmy wiatrowej Przykona o łącznej mocy zainstalowanej do 30 MW w województwie wielkopolskim. Oferty można składać do 23 stycznia 2015 roku.
Zadanie polega na wykonaniu robót budowlanych i elektroenergetycznych, dotyczących budowy farmy wiatrowej Przykona o łącznej mocy zainstalowanej do 30 MW. W ramach umowy wykonawca stworzy projekt budowlany, wykonawczy, a także wybuduje fundamenty i niezbędną dla obiektu infrastrukturę – drogi dojazdowe i place montażowe. Termin składania wniosków upływa 23 stycznia 2015 roku.
W ubiegłym tygodniu Energa Invest ogłosiła postępowanie na dostawę, montaż i rozruch siłowni wiatrowych wraz z serwisem w ramach projektu farma wiatrowa Przykona. Czas na składanie wniosków mija w przypadku tego przetargu 16 stycznia 2015 roku.
Informacje o budowie farmy wiatrowej Przykona na terenach poeksploatacyjnych Kopalni Węgla Brunatnego Adamów pojawiły się już 2 lata temu. Wtedy Energa informowała o tym, iż elektrownia ma mieć moc 40 MW. Zmniejszenie pierwotnie planowanej mocy do obecnych 30 MW to efekt rozwoju projektu i toczących się wciąż analiz środowiskowych. Energa posiada obecnie trzy farmy wiatrowe o łącznej mocy 165 MW (farmy Bystra, Karcino, Karścino) oraz realizuje dwa projekty wiatrowe: Myślino i Parsówek.