Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

 

Drogi | Biznes - Kraków

Nagrody portalu „RynekInfrastruktury.pl” wręczone

| Edyta Wsół źródło: RynekInfrastruktury.pl 05.11.2014

PARTNERZY DZIAŁU


 

Nagrody portalu „RynekInfrastruktury.pl” wręczone
fot. Piotr Kała

Więcej z regionu:

Kraków

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Odbywający się w Krakowie II Kongres Infrastruktury Polskiej stał się okazją do wręczenia nagród przyznanych przez portal „RynekInfrastruktury.pl” przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Inicjatywa dla Infrastruktury”. Nagrody otrzymały te osoby i firmy, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju polskiej infrastruktury.
Od września do października tego roku na łamach naszego portalu prezentowaliśmy sylwetki nagrodzonych osób i przybliżaliśmy działalność wyróżnionych przedsiębiorstw. Postanowiliśmy docenić ich za to, że mimo niesprzyjających branży budowlanej zewnętrznych okoliczności, udało im się odnieść sukces.

Wyróżnione osoby i organizacje konsekwentnie dążą do zmiany relacji między inwestorami publicznymi a wykonawcami, aby budowa infrastruktury w Polsce odbywała się z korzyścią dla Skarbu Państwa, wykonawców i podatników. Nagrodziliśmy również te firmy, które mimo licznych przeciwności odnoszą sukcesy, jeśli nie na całym rynku, to na strategicznym jego wycinku, udowadniając swoją skuteczność.

Jako pierwszy nagrodę otrzymał Tadeusz Trzmiel, wiceprezydent Krakowa. Podczas kadencji wiceprezydenta został rozbudowany Krakowski Szybki Tramwaj zapewniający pasażerom transport z prędkością minimum 24 km/h, głównie dzięki wydzielonym torowiskom i bezwzględnemu priorytetowi na skrzyżowaniach.

Nagrodę dla Budimeksu odebrał Dariusz Blocher, prezes spółki. Budimex wraz z prezesem zostali docenieni za odnoszenie sukcesów i wypracowywanie zysków na trudnym, polskim rynku budowlanym. Spółka wciąż pozyskuje nowe kontrakty, a na koniec pierwszego półrocza tego roku jej portfel zamówień wynosił 3,9 mld zł.

Energopol – Szczecin jest kolejnym laureatem, a nagrodę odebrał w imieniu firmy dyrektor Marcin Konarzewski. Energopol – Szczecin to firma budowlana o ponad 60-letniej tradycji. Aktualnie wykonuje między innymi złożone projekty w dziedzinie instalacji wodno-kanalizacyjnych.

W imieniu Rafała Dutkiewicza, prezydenta Wrocławia, który jest kolejnym nagrodzonym, nagrodę odebrał. Marek Żabiński z Biura Rozwoju Wrocławia. Prezydenta doceniliśmy za jego konsekwencję i determinację przy realizacji miejskich inwestycji, wykazywaną od czasu objęcia funkcji w 2002 roku.

Redakcja portalu "RynekInfrastruktury.pl" przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Inicjatywa dla Infrastruktury" wyróżniła też spółkę Mirbud. Nagrodę odebrał jej prezes, Jerzy Mirgos. Mirbud działa jako generalny wykonawca lub generalny realizator we wszystkich segmentach budownictwa. Rekomendacją przedsiębiorstwa jest 280 zakończonych projektów inwestycyjnych należących w zdecydowanej większości do prestiżowych kontraktów budowlanych w zakresie budownictwa.

Kolejnym wyróżnionym jest Torpol. Nagrodę dla spółki odebrał prezes Tomasz Sweklej. Spółka zatrudnia około 400 doświadczonych pracowników. Wyróżnia ją dbałość o rentowność kontraktów oraz szczegółowa kontrola kosztów i zakresu prac.

Nagrodę dla ZUE odebrał prezes Wiesław Nowak. Krakowska spółka jest liderem budownictwa infrastruktury miejskiej, w którym ma aż 50% udziału w rynku. Ma też silną pozycję w segmencie infrastruktury kolejowej, gdzie jej rynkowy udział szacowany jest na 15%.

Nagrodzony został również Instytut Badawczy Dróg i Mostów. Nagrodę w imieniu instytutu odebrał dyrektor Leszek Rafalski. IBDiM współpracuje głównie z resortem infrastruktury, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz mniejszymi zarządcami dróg. Do jego zadań należy tworzenie i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań materiałowych i technologicznych w budownictwie drogowym oraz mostowym.

Ostatnia nagroda trafiła do Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, a odebrał ją preze s Związku, Jan Styliński. Eksperci PZPB są zaangażowani w debatę publiczną toczoną w mediach dotyczących najważniejszych sprawa nie tylko dla branży ale również szeroko pojmowanego dobra publicznego.

Na portalu „RynekInfrastruktury.pl” można zapoznać się z sylwetkami i opisami nagrodzonych osób oraz firm.

Budimex:
– Łączna wartość wygranych przez nas ostatnio przetargów to blisko 2,4 mld zł. Daje nam to pierwsze miejsce na liście wykonawców – mówi Dariusz Blocher, prezes Budimeksu. Więcej na ten temat w tekście pt. "KIP 2014: Budimex nagrodzony"

Mirbud:
– Realizacja 60 km autostrady A1 w terminie umownym przy poprawnej współpracy z zamawiającym, pokazuje inwestorom, że można na nas polegać – mówi Jerzy Mirgos, prezes firmy Mirbud. Więcej na ten temat w tekście pt. "KIP 2014: Mirbud i jego prezes wyróżnieni"

Torpol:
Firma jest czołowym podmiotem na rynku budownictwa infrastruktury kolejowej i tramwajowej w Polsce. Działa od 23 lat. Realizuje obecnie największe w Polsce projekty infrastrukturalne na sieci kolejowej: budowę dworca Łódź Fabryczna i modernizację linii E75 Rail Baltica. Więcej na ten temat w tekście pt. "KIP 2014: Torpol nagrodzony przez portal „RynekInfrastruktury.pl”

ZUE:
– Gdy zakładałem ZUE w 1991 roku zatrudniałem jedną osobą, dziś w grupie pracuje 800. Jest to osiągnięcie, z którego jestem najbardziej dumny – mówi prezes ZUE Wiesław Nowak. Więcej na ten temat w tekście pt. "KIP 2014: ZUE i jego prezes wyróżnieni"

Rafał Dutkiewicz
, prezydent Wrocławia: – Modernizując wrocławski układ komunikacyjny dążymy do integracji kolei z naszymi systemami przewozów pasażerskich – mówi prezydent. Więcej na ten temat w tekście pt. "KIP 2014: Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wyróżniony"

PZPB: Celem Związku jest tworzenie rozwiązań systemowych dotyczących sektora budowlanego oraz tworzenie platformy porozumienia pomiędzy różnymi środowiskami sektora budownictwa w Polsce. Więcej na ten temat w tekście pt. "KIP 2014: Polski Związek Pracodawców Budownictwa otrzyma wyróżnienie"

IBDiM: Instytut wspiera działania z zakresu modernizacji i remontów dróg i mostów oraz realizację nowych inwestycji. Więcej na ten temat w tekście pt. "KIP 2014: Nagroda dla Instytutu Badawczego Dróg i Mostów"

Energopol – Szczecin: Firma budowlana o ponad 60-letniej tradycji, jako jedna z nielicznych firm z kapitałem należącym do polskich akcjonariuszy, z sukcesami rywalizuje z największymi światowymi przedsiębiorstwami obecnymi na rynku. Więcej na ten temat w tekście pt. "Energopol – Szczecin nagrodzony za wkład w rozwój infrastruktury"

Tadeusz Trzmiel, wiceprezydent Krakowa: Podczas kadencji wiceprezydenta został rozbudowany Krakowski Szybki Tramwaj, który zapewnia pasażerom transport z prędkością minimum 24 km/h. Teraz wiceprezydent planuje budowę metra, ale zapowiada też dalszy rozwój KST. Więcej na ten temat w tekście pt. "Tadeusz Trzmiel, wiceprezydent Krakowa wyróżniony za skuteczność"

 

Kongres Infrastruktury Polskiej to cykliczne wydarzenie branżowe, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Inicjatywa dla Infrastruktury. Tematyka tegorocznego KIP jest związana z kwestiami infrastruktury transportowej, przemysłowej i komunalnej jako spójnego systemu budującego fundamenty pod rozwój polskich miast i regionów, który gwarantuje efektywność procesów gospodarczych i konkurencyjność Polski.

 


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz też

 

ŚLEDŹ NAS NA:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.

współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Transport Publiczny ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5