Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na zbudowanie elektrowni atomowej w Polsce. Tym samym instytucja uznała, że wspólna inwestycja PGE, KGHM, Tauronu i Enei nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.
Pierwsza polska elektrownia jądrowa ma zostać oddana do użytku w 2025 roku. Odpowiedzialna za proces inwestycyjny, badania lokalizacyjne elektrowni oraz budowę obiektu jest Polska Grupa Energetyczna Energia Jądrowa, powołana w tym celu przez PGE. W wyniku koncentracji grupa sprzeda po 10% udziałów dwóm innym spółkom energetycznym: Tauronowi Polska Energia oraz Enei, a także KGHM Polska Miedź.
Jak wykazała analiza UOKiK-u, kooperacja spółek nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. Udział energii pozyskiwanej z planowanej elektrowni atomowej ma według szacunków wynieść 7%, tym samym nie zwiększy znacząco pozycji PGE, Tauronu oraz Enei na rynku wytwarzania. Spółki będą bowiem nadal pozyskiwać energię z niezależnych od siebie źródeł.
W myśl przepisów, transakcja podlegała zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce. Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania.