Partner serwisu
Biznes i przemysł

Budimex w indeksie MSCI Poland

Dalej Wstecz
Data publikacji:
15-08-2023
Ostatnia modyfikacja:
14-08-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
Budimex w indeksie MSCI Poland
fot. Budimex
Lider polskiego rynku budowlanego, którego inwestorem strategicznym jest hiszpański Ferrovial, od 31 sierpnia znajdzie się w indeksie MSCI Poland. Na wieść o tym akcje Budimeksu zareagowały dwucyfrowym wzrostem. Tym samym stały się najlepiej wycenione w historii ich notowań na warszawskim parkiecie.

MSCI to amerykańska spółka należąca do banku inwestycyjnego Morgan Stanley, której działalność polega na licencjonowaniu indeksów dla funduszy inwestycyjnych. Na przestrzeni lat MSCI dokonało również przejęć szeregu podmiotów w branży analityki finansowej, a w 2014 roku jednej z agencji ratingowych. W 2023 roku w oparciu o indeksy MSCI funkcjonowały fundusze zarządzające aktywami o wartości ponad 13 bln USD. Obecność Budimeksu w indeksie MSCI Poland należy odczytywać jako zwiększenie ekspozycji spółki na inwestorów zagranicznych.

W piątek 11 sierpnia wartość akcji Budimeksu w momencie zamknięcia sesji GPW o godzinie 17:00 wyniosła 486,50 zł. W tym samym momencie poprzedniego dnia wartość akcji Budimeksu inwestorzy wyceniali na 419,50 zł. Mówimy zatem o blisko 16-procentowym wzroście wyceny spółki w zaledwie dobę. Inwestorzy oczekują bowiem wzrostu zaangażowania zagranicznych funduszy inwestycyjnych w walory spółki.

– Zapowiadany na 31 sierpnia debiut Budimex w indeksie MSCI Poland jako jedynej spółki z mWIG40 potwierdza, że obrany kierunek strategii rozwoju realizujemy skutecznie. Znajduje to potwierdzenie w bieżących wynikach i wartości spółki. Ta wartość płynie wprost z pracy naszych zespołów, spójności celów i ich osiągania codziennym wysiłkiem. Po raz kolejny chcę podkreślić, że konsekwencja w działaniu nie jest łatwa, ale stanowi istotną wartość biznesową – napisał Artur Popko, prezes zarządu Budimeksu w jednym z portali społecznościowych.

W skład indeksu MSCI Poland wchodzą średnie i duże spółki, których akcje znajdują się w obrocie giełdowym. Jak wskazuje MSCI, ów indeks obejmuje ok. 85% wartości polskiego rynku akcji w oparciu o notowania 14 największych spółek. Z końcem lipca wśród 10 z nich spółka wymieniła ORLEN, PKO BP, PZU, Dino Polska, Bank Pekao, KGHM Polska Miedź, Allegro.eu, LPP, Santander Bank Polska oraz CD Projekt. Wraz z Budimeksem do MSCI Poland weszła Grupa Kęty.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Budimex ruszy z robotami na obwodnicy Sztabina

Drogi i autostrady

Budimex ruszy z robotami na obwodnicy Sztabina

ep. 12 września 2023

Budimex blisko wygranej przetargu na S16 koło Olsztyna

Drogi i autostrady

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Budimex ruszy z robotami na obwodnicy Sztabina

Drogi i autostrady

Budimex ruszy z robotami na obwodnicy Sztabina

ep. 12 września 2023

Budimex blisko wygranej przetargu na S16 koło Olsztyna

Drogi i autostrady

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5