Partner serwisu
Biznes i przemysł

Cemex Polska dzieli się dobrymi praktykami w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-04-2023
Ostatnia modyfikacja:
24-04-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras.

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
Cemex Polska dzieli się dobrymi praktykami w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu
fot. inf. pras.
Ponownie aż 10 inicjatyw Cemex Polska zostało zaprezentowanych w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki”. Twórcy publikacji docenili projekty firmy związane z ochroną środowiska, budowaniem zaangażowania społecznego i rozwojem społeczności lokalnej, a także działania Cemex Polska w roli pracodawcy. Premiera najnowszej edycji raportu, publikowanego corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odbyła się 17 kwietnia.

„Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to największy przegląd działań z zakresu ESG, CSR i zrównoważonego rozwoju w Polsce. Raport został opublikowany już po raz 21.

Tradycyjnie, w publikacji zaprezentowano przykłady wielu działań realizowanych przez Cemex Polska. Autorzy raportu uwzględnili dobre praktyki firmy w obszarach: „Środowisko”, „Praktyki z zakresu pracy” oraz „Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”.

Obszar: Środowisko

Wśród opisanych w raporcie inicjatyw dotyczących środowiska, znalazły się aż cztery przykłady praktyk realizowanych przez Cemex Polska. Pierwsza z nich, „Cemex dla Planety”, to kampania edukacyjna poświęcona problemom środowiskowym i ciekawostkom przyrodniczym, skierowana do pracowników firmy. W ramach kolejnej – „Zielonych Warsztatów” – Cemex zorganizował zajęcia na temat zrównoważonego rozwoju. Uczestniczyła w nich młodzież z miejscowości, w których firma prowadzi działalność biznesową.

Uznanie w oczach twórców raportu znalazły też działania Cemex podejmowane na rzecz ochrony bioróżnorodności. „Pustułki – sokoły Cemex-u” to program wsparcia pustułek, realizowany na terenie cementowni w Chełmie i Rudnikach, gdzie utrzymywane są skrzynie lęgowe dla przedstawicieli tego gatunku. Program obejmuje również badania ornitologiczne oraz edukację ekologiczną, w tym transmisję na żywo z gniazd za pośrednictwem strony internetowej. Cemex prowadzi ponadto działania wspierające owady zapylające. W ramach projektu „Pszczoły i trzmiele – nasi przyjaciele”, w chełmskiej cementowni powstały m.in. łąki kwietne, hotele dla owadów i tablice edukacyjne, a lokalna społeczność uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych.

Obszar: Praktyki z zakresu pracy

Czytelnicy tegorocznego raportu poznają także trzy praktyki Cemex Polska z zakresu pracy.

Na „Strategię zdrowia – Wellbeing Model” składa się szereg kompleksowych działań prozdrowotnych, uwzględniających ogólny dobrostan pracowników. W ramach strategii, Cemex wdrożył m.in. szkolenia
z zakresu zdrowia mentalnego i konsultacje z psychologiem, badania profilaktyczne stanu zdrowia podczas Dni Zdrowia, kampanię „Twój zdrowy ruch” zachęcającą do aktywności fizycznej, program antynikotynowy oraz profilaktykę onkologiczną, w tym kampanię z CARDI-O mającą na celu edukację i zapobieganie chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Celem kolejnej praktyki jest eliminacja wypadków. Do działań zrealizowanych pod hasłem „Zero wypadków dzisiaj i każdego dnia” zaliczają się m.in. spotkania dla pracowników, zmierzające do wzmocnienia świadomości i kultury BHP w firmie. Wspólne bezpieczeństwo było także motywem przewodnim projektu pt. „Bezpiecznie na spacerze i rowerze z Cemex”. Dzięki wydarzeniu zorganizowanemu przez firmę w szkołach, dzieci z Chełma mogły poszerzyć swoją wiedzę, a także przyswoić pożądane bezpieczne zachowania na drodze i w jej najbliższym otoczeniu.


Obszar: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej

W raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki” nie zabrakło także działań realizowanych przez Cemex w obszarze zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnej. W publikacji przygotowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprezentowano programy społeczne „Lato z Cemex” i „Zima z Cemex”, obejmujące serię ciekawych warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz seniorów.

Czytelnikom raportu przybliżony został również dialog z interesariuszami. Spotkania organizowane przez Cemex od 2013 roku stanowią okazję do dyskusji i planowania wspólnych działań na przyszłość przez przedstawicieli firmy i społeczności lokalnej.

Twórcy raportu docenili także reakcję Cemex na wybuch wojny w Ukrainie, w tym pomoc udzieloną uchodźcom i długofalowe działania, w ramach których Fundacja Cemex „Budujemy przyszłość” dofinansowała projekty włączające ukraińskie dzieci do polskiego systemu edukacji, a także inne inicjatywy integrujące środowiska polskie i ukraińskie.

O Raporcie

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawana od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR, oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Biznes i przemysł

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Cemex Polska 13 sierpnia 2023

Zobacz również:

Czy logistyka to branża męska? Niekoniecznie

Drogi i autostrady

Czy logistyka to branża męska? Niekoniecznie

inf. pras. 08 marca 2023

USA, Chiny oraz Indie będą liderami na rynku budowlanym w 2030 r.

Drogi i autostrady

Pozostałe z wątku:

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Biznes i przemysł

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Cemex Polska 13 sierpnia 2023

Zobacz również:

Czy logistyka to branża męska? Niekoniecznie

Drogi i autostrady

Czy logistyka to branża męska? Niekoniecznie

inf. pras. 08 marca 2023

USA, Chiny oraz Indie będą liderami na rynku budowlanym w 2030 r.

Drogi i autostrady

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5