Partner serwisu
Biznes i przemysł

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Dalej Wstecz
Data publikacji:
13-08-2023
Ostatnia modyfikacja:
10-08-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
CEMEX Polska

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo
fot. Cemex
Cemex Polska został partnerem wystawy pt. Kolor życia. Frida Kahlo. Prace meksykańskiej artystki można oglądać w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie do 3 września. Cemex, jako firma wywodząca się z Meksyku, wspiera inicjatywy przybliżające Polakom kulturę i tradycje tego kraju.

Prace Fridy Kahlo były wystawiane w Polsce tylko raz, w 2017 roku. Obecna ekspozycja, towarzysząca obchodom 95. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Meksykiem, została zorganizowana przy współudziale Muzeum Łazienki Królewskie, Ambasady Meksyku oraz Colección Acervo INBAL - Museo de Arte Moderno, meksykańskiej instytucji kultury, zajmującej się popularyzacją kultury meksykańskiej za granicą.

Goście wystawy mogą podziwiać trzy obrazy autorstwa Fridy Kahlo: Tam wisi moja sukienka (1933), Kokosy (1951) oraz Martwą naturę z arbuzami (1953). Na odwiedzających Łazienki Królewskie czeka także instalacja plenerowa, nawiązująca do słynnego Niebieskiego Domu (La Casa Azul), w którym artystka wychowała się, mieszkała i tworzyła.

Organizatorzy wystawy przewidzieli również wiele wydarzeń towarzyszących, skierowanych zarówno do dorosłych, jak i dzieci, w tym warsztatów artystycznych i arteterapeutycznych.

– Cemex myśląc o swoich meksykańskich korzeniach, wspiera przedsięwzięcia, przybliżające kulturę i sztukę Meksyku na całym świecie. Cieszymy się, że tym razem dołożyliśmy swoją cegiełkę do organizacji niezwykłej wystawy, dzięki której polska publiczność będzie mogła lepiej poznać twórczość Fridy Kahlo, jednej z najbardziej cenionych artystek XX wieku – mówi Agnieszka Garbacz, Menadżerka Public Affairs, Social Impact & ERM w Cemex Polska.

Trwająca wystawa to jeden z wielu przykładów zaangażowania Cemex w promocję kultury Meksyku. W ubiegłym roku mieszkańcy Chełma mogli wziąć udział w spotkaniach poświęconych meksykańskim tradycjom i zwyczajom, zorganizowanych w ramach projektu wolontariatu pracowniczego. W programie tegorocznego Dnia Otwartego Cementowni Chełm znalazły się z kolei warsztaty kultury meksykańskiej i pokazy tradycyjnego tańca.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Cemex Polska oferuje kruszywa z recyklingu

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Cemex Polska oferuje kruszywa z recyklingu

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5