Partnerzy serwisu:
Biznes i przemysł

Fundacja Cemex sygnatariuszem Deklaracji organizacji społecznych na rzecz klimatu

Dalej Wstecz
Data publikacji:
20-12-2023
Ostatnia modyfikacja:
20-12-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras.

Podziel się ze znajomymi:

12 grudnia organizacje społeczne podpisały się pod wspólną deklaracją na rzecz klimatu. Wśród pierwszych sygnatariuszy znalazła się Fundacja Cemex „Budujemy Przyszłość”. Inicjatorem powstania dokumentu było Forum Darczyńców.

Deklaracja na rzecz klimatu została wypracowana w 2023 roku partycypacyjnie przez kilkadziesiąt organizacji społecznych. W ten sposób Polska dołączyła do międzynarodowego ruchu #PhilanthropyForClimate.
Dokument składa się z 7 punktów, a każdy z nich dotyczy innej sfery działań realizowanych z myślą o klimacie: podnoszenia świadomości, angażowania zasobów, integrowania programów, dostosowywania planów finansowych, minimalizowania śladu węglowego, a także zabierania głosu na rzecz klimatu i raportowania działań prowadzonych w tym obszarze.

12 grudnia, podczas spotkania w siedzibie Banku Santander, deklarację podpisało 8 organizacji. W imieniu Fundacji Cemex „Budujemy Przyszłość” podpis pod deklaracją złożyły Dominika Sztuka-Arak, Prezeska Fundacji i Agnieszka Rutkowska, Wiceprezeska Fundacji.

– Cemex Polska aktywnie przeciwdziała zmianom klimatu. Zaangażowanie w sprawy klimatyczne to także jeden z priorytetów Fundacji Cemex. W ramach Konkursu Grantowego „Fabryka Eko Pomysłów” przyznajemy środki na realizację projektów poświęconych klimatowi, ochronie środowiska i zrównoważonemu rozwojowi. Na dofinansowanie w ramach konkursu wolontariatu pracowniczego mogą z kolei liczyć m.in. projekty w obszarze ochrony środowiska. Idee zaprezentowane w Deklaracji są nam bliskie, dlatego zamierzamy je promować, zachęcając inne fundacje i stowarzyszenia do podpisania dokumentu i wypełniania jego postanowień – mówi Dominika Sztuka-Arak.

Do grona sygnatariuszy Deklaracji mogą dołączać kolejne organizacje. Informacje dla podmiotów zainteresowanych podpisaniem dokumentu znajdują się na stronie: https://klimat.forumdarczyncow.pl/deklaracja

Podpisanie deklaracji wpisuje się w działania podejmowane przez Cemex na rzecz klimatu. W 2021 roku firma przyjęła globalną strategię „Future in Action”, której celem jest przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. W ramach wspomnianej strategii, Cemex zamierza do 2050 roku dostarczać wszystkim klientom na świecie beton o zerowej emisji CO2 netto.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Cemex Polska nagrodzony Srebrnym Listkiem CSR

Biznes i przemysł

Cemex Polska nagrodzony Srebrnym Listkiem CSR

inf. pras. 22 czerwca 2023

Przyznano wyróżnienia w programie EkoPRODUCENT  Cemex Polska

Biznes i przemysł

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Cemex Polska nagrodzony Srebrnym Listkiem CSR

Biznes i przemysł

Cemex Polska nagrodzony Srebrnym Listkiem CSR

inf. pras. 22 czerwca 2023

Przyznano wyróżnienia w programie EkoPRODUCENT  Cemex Polska

Biznes i przemysł

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5