Partner serwisu
Biznes i przemysł

GUS: wzrost produkcji budowlano-montażowej w lutym

Dalej Wstecz
Autor:

GR

Data publikacji:
27-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
GUS: wzrost produkcji budowlano-montażowej w lutym
fot. Liviu Florescu/Unsplash
O 6,6% wzrosła w lutym 2023 roku, licząc r/r produkcja budowlano-montażowa w Polsce. Spadły wyniki firm zajmujących się budową budynków.

Wstępne dane podał Główny Urząd Statystyczny. W lutym 2023 roku w porównaniu do analogicznego okresu 2022 r. produkcja budowlano-montażowa w tzw. cenach stałych wzrosła w Polsce o 6,6% (rok temu odnotowano wzrost o 21,2%, w analizie bierze się pod uwagę firmy zatrudniające ponad 9 osób)

W lutym produkcja budowlano-montażowa w porównaniu z analogicznym miesiącem 2022 r. była wyższa zarówno dla robót inwestycyjnych – o 8,5%, jak też remontowych – o 4,1% (rok temu zanotowano wzrost odpowiednio o 13,8% oraz 32,5%).

W lutym wzrost produkcji budowlano-montażowej odnotowano w skali roku dla przedsiębiorstw, których podstawowym rodzajem działalności była budowa obiektów inżynierii lądowej i wodnej – o 21,5% oraz realizujących prace budowlane specjalistyczne – o 4,3%. Spadek odnotowano wśród firm zajmujących się wznoszeniem budynków - o 2,8%.

Jak informuje GUS w lutym w stosunku do stycznia 2023 roku produkcja wzrosła o 10,6 % (rok temu odnotowano wzrost o 5,8 %). Zaobserwowany został wzrost produkcji we wszystkich działach budownictwa, przy czym w podmiotach wykonujących prace budowlane specjalistyczne – o 13,9%, zajmujących się wznoszeniem budynków – o 12,1% oraz specjalizujących się w budowie obiektów inżynierii lądowej i wodnej – o 6,3%.

– Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym, produkcja budowlano-montażowa w lutym 2023 r. wzrosła o 6,1% w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku oraz o 0,8% w porównaniu ze styczniem 2023 roku – czytamy.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5