Partner serwisu
Biznes i przemysł

Wolontariusze z Cemex wsparli domy dziecka w okolicy Cementowni Rudniki

Dalej Wstecz
Data publikacji:
12-10-2023
Ostatnia modyfikacja:
12-10-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
CEMEX

Podziel się ze znajomymi:

Pomieszczenia Domu Dziecka „Promyk” w Rędzinach zostały odświeżone w ostatnią sobotę września. To zasługa wolontariuszy, którzy pomalowali w budynku ściany i sufity. Przy współpracy z Fundacją Aeris Futuro uczestnicy projektu posadzili także krzewy i drzewa na terenie otaczającym placówkę w Rędzinach oraz Chorzenicach. Prace zostały zrealizowane w ramach akcji wolontariatu pracowniczego Cemex Polska.

Projekt wolontariacki „Pędzlem i wałkiem” był inicjatywą pracowników Cemex Polska, którzy zaangażowali się w prace na terenie Domu Dziecka w Rędzinach, odmalowując ściany i sufit pomieszczenia.

Zadania uczestników projektu nie ograniczały się do samego malowania. Zanim w ruch poszły pędzle i wałki, wolontariusze przeprowadzili niezbędne prace przygotowawcze, w tym gipsowanie i gruntowanie ścian, a po zakończonym malowaniu uporządkowali pomieszczenia.

Dodatkowo, dzięki współpracy z Fundacją Aeris Futuro, przy budynku Domu Dziecka w Rędzinach i Chorzenicach posadzone zostały drzewa i krzewy owocowe.

– Dzięki pracy wolontariuszy, wnętrze budynku zostało odświeżone i już cieszy oczy naszych podopiecznych. Także zieleń wokół domu, w postaci nowych drzew i krzewów, jest pięknym prezentem w naszym ogrodzie. Dziękujemy pomysłodawcom projektu, jak i wszystkim osobom uczestniczącym w sobotnich pracach, za bezinteresowne wsparcie naszej placówki – mówi Wojciech Główczyński, dyrektor Domu Dziecka w Chorzenicach.

Środki na realizację projektu zostały pozyskane w Konkursie dla Wolontariuszy Fundacji Cemex „Budujemy Przyszłość”. W ramach konkursu organizowanego przez Fundację, pracownicy firmy Cemex Polska mogą pozyskiwać fundusze na działania poprawiające jakość życia lokalnych społeczności. Przyznane granty umożliwiają realizację inicjatyw z zakresu edukacji, ochrony środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa, czy innowacji społecznych i środowiskowych.

– Pracownicy Cemex współtworzą swoje lokalne społeczności, a tym samym zdają sobie sprawę z potrzeb, jakie mają ich sąsiedzi. Dzięki tej wiedzy mogą aplikować o środki przyznawane przez Fundację Cemex, a następnie realizować projekty, które stanowią realne wsparcie dla osób zamieszkujących w otoczeniu zakładów Cemex. Nasza Fundacja z radością wspiera takie inicjatywy. Cieszymy się, że tym razem nasi wolontariusze mogli wesprzeć podopiecznych Domu Dziecka w Rędzinach oraz Chorzenicach – mówi Dominika Sztuka-Arak, Prezeska Fundacji Cemex „Budujemy Przyszłość”.

To nie pierwszy projekt wolontariatu pracowniczego Cemex Polska, zrealizowany na rzecz chorzenickiego Domu Dziecka. Między innymi w 2021 roku wolontariusze utworzyli ogród edukacyjny na terenie otaczającym placówkę.

O Fundacji Cemex „Budujemy Przyszłość”

Fundacja Cemex „Budujemy Przyszłość” powstała z myślą o wspieraniu i współtworzeniu inicjatyw społecznych, podejmowanych przez społeczność lokalną w miejscowościach, w których działają zakłady produkcyjne Cemex – cementownie, wytwórnie betonu towarowego i kopalnie kruszyw. Najważniejszymi filarami działalności Fundacji Cemex są: Konkurs Grantowy dla Organizacji Pozarządowych oraz Instytucji Edukacyjnych „Fabryka Pomysłów” oraz Konkurs dla Wolontariuszy Cemex Polska.

Działalność Fundacji jest częścią Globalnej Strategii Wpływu Społecznego Cemex i koncepcji zrównoważonego rozwoju, przyczyniających się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Złoty Laur Konsumenta dla Cemex Polska

Biznes i przemysł

Złoty Laur Konsumenta dla Cemex Polska

Cemex Polska 25 września 2023

Zobacz również:

Złoty Laur Konsumenta dla Cemex Polska

Biznes i przemysł

Złoty Laur Konsumenta dla Cemex Polska

Cemex Polska 25 września 2023

Pozostałe z wątku:

Złoty Laur Konsumenta dla Cemex Polska

Biznes i przemysł

Złoty Laur Konsumenta dla Cemex Polska

Cemex Polska 25 września 2023

Zobacz również:

Złoty Laur Konsumenta dla Cemex Polska

Biznes i przemysł

Złoty Laur Konsumenta dla Cemex Polska

Cemex Polska 25 września 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5