Partner serwisu
Drogi i autostrady

Budimex wybuduje obwodnicę z ponad 300-metrowym mostem

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Autor:

ep.

Data publikacji:
06-12-2023
Ostatnia modyfikacja:
06-12-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

108,5 mln zł będzie kosztował IV etap obwodnicy Drezdenka w ciągu drogi wojewódzkiej. Zadanie, które obejmuje m.in. budowę mostu o długości 345 m zrealizuje Budimex. Umowa między wykonawcą a Zarządem Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze została podpisana.

‎- Wykonanie IV etapu pozwoli na wyprowadzenie ze ścisłego centrum Drezdenka znacznej części ruchu, a w ‎szczególności pojazdów ciężarowych, co z pewnością przełoży się na większy komfort i bezpieczeństwo poruszania się po mieście ‎- mówi Sławomir Krekora, Kierownik Kontraktu w Budimex SA.

W sumie Budimex wykona 3,56 km drogi, most oraz wiadukt nad linią kolejową o długości 18 m. Powstaną też 4 przejazdy gospodarcze ‎oraz 5 przejść dla zwierząt. Droga zostanie także wygrodzona, co zabezpieczy przed wtargnięciem zwierząt. 

IV etap budowy Obwodnicy Drezdenka to kontynuacja działań zrealizowanych wcześniej. Przypomnijmy, w latach 2014 – 2015 powstał pierwszy odcinek, który połączył drogi wojewódzkie nr 158 i 130. Z kolei w latach 2016 – 2017 wybudowano drugą część – to odcinek łączący drogi wojewódzkie 160 i 181. Odcinek nr 3 – czeka jeszcze na realizację. Czwarty, którego budowa ma ruszyć na przełomie I i II kwartału przyszłego roku zacznie się od ronda na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 156 i 160, dalej droga zostanie poprowadzona wiaduktem nad linią kolejową oraz estakadą od długości 345 m, która przeprowadzi ruch nad doliną Noteci i Starej Noteci. Ten odcinek zakończy się rondzie wybudowanym we wcześniejszym etapie.

Obwodnica będzie drogą klasy G w ciągu DW-160. Jej całkowity koszt szacowany jest na blisko 120 mln zł.  Na inwestycje złożyły się środki z budżetu województwa – ponad 51 mln zł, gminy Drezdenko - 8 mln zł oraz dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – ponad 59 mln zł.  

- Podczas realizacji umowy zamierzamy w jak największym stopniu współpracować z lokalnymi przedsiębiorcami i opierać się przede wszystkim na lokalnych materiałach oraz produktach – mówi Sławomir Krekora. Jak wyliczył wykonawca, podczas budowy wykorzystanych zostanie 700 000 Mg piasku, 16 500 Mg mieszanek mineralno-aslfatowych oraz 30 000 Mg wszystkich betonów i stabilizacji.

Na realizację inwestycji wykonawca ma 34 miesiące.

Budimex jest wykonawcą także obwodnic Suwałk, Oleśnicy, Sztabina, a także Obwodnicy Metropolii Trójmiasta.

Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Skanska wybuduje dwa nowe mosty w Otwocku

Drogi i autostrady

Skanska wybuduje dwa nowe mosty w Otwocku

ep. 26 stycznia 2024

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Skanska wybuduje dwa nowe mosty w Otwocku

Drogi i autostrady

Skanska wybuduje dwa nowe mosty w Otwocku

ep. 26 stycznia 2024

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5