Partner serwisu
Drogi i autostrady

CEMEX Polska: Inwestycje w infrastrukturę będą motorem wzrostu

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
09-02-2016
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfrastruktury.pl/CEMEX Polska

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
CEMEX Polska: Inwestycje w infrastrukturę będą motorem wzrostu
fot. CEMEX Polska
– Rok 2015 był rokiem pomiędzy poprzednią a następną falą środków unijnych, który ostatecznie okazał się rokiem przejściowym. Przyniósł bardziej umiarkowany niż przypuszczano wzrost dla polskiej branży budowlanej, głównie z powodu opóźnień projektów infrastrukturalnych mówi Marcelo Catala, prezes CEMEX Polska.

Łagodny powrót do wzrostu, większa orientacja na wartość

Marcelo Catala nie przewiduje gwałtownego przyspieszenia tempa wzrostu w krótszej perspektywie i spodziewa się relatywnie umiarkowanego tempa wzrostu na rok 2016. Przewiduje, że pozytywny trend wzrostowy potrwa kilka następnych lat, „napędzany bardzo potrzebnymi inwestycjami w infrastrukturę.” – Następne lata stworzą naprawdę wyjątkową okazję dla przyszłego rozwoju Polski, który będzie wymagał od wszystkich interesariuszy szerokiej perspektywy strategicznej zapewniającej zbudowanie przez najlepszych ekspertów bezpieczniejszego, wyższej jakości i bardziej zrównoważonego szkieletu infrastrukturalnego, który będzie łączył Polaków przez pokolenia – twierdzi prezes CEMEX Polska. W tym kontekście spodziewa się większej orientacji na wartość i coraz większego znaczenia strategicznych parametrów, takich jak bezpieczeństwo i higiena pracy, jakość oraz zrównoważony rozwój.

Prezes Catala potwierdza „pełne zaangażowanie CEMEX Polska w proaktywne przyczynianie się do realizacji tego wysiłku, jakim jest budowanie lepszej przyszłości dla Polski, z wykorzystaniem swojej aktualnej silnej obecności oraz zaangażowanego zespołu w całej Polsce do tworzenia większej wartości dla wszystkich wokół nas: naszych klientów i partnerów, których obsługujemy; naszych społeczności, w których działamy, oraz naszych pracowników i ich rodzin, o których dbamy. 

Klient w centrum uwagi

W działaniach firmy rok 2015 zapisał się jako wzmocnienie działań mających na celu zapewnienie indywidualnego traktowania każdego klienta i partnera. – W CEMEX stawiamy klientów w centrum wszystkich naszych wysiłków, traktując ich jako partnerów i obsługując każdego z nich w najlepszy możliwy sposób – mówi Marcelo Catala. – W ubiegłym roku przeprowadziliśmy wiele różnych wywiadów i analiz wspólnie z klientami, co pozwoliło nam przygotować jeszcze bardziej zindywidualizowane propozycje wartości dla każdego z naszych odbiorców, w pełni dopasowane do ich indywidualnych potrzeb – dodaje.

Dla zilustrowania segmentowego podejścia do każdej potrzeby prezes CEMEX Polska nawiązuje do utworzonego wielofunkcyjnego Zespołu ds. Infrastruktury, skupiającego najlepszych ekspertów z różnych dziedzin, współpracujących ściśle z klientami i partnerami w przygotowaniu najlepszego możliwego zintegrowanego rozwiązania dla każdego projektu infrastrukturalnego. – Chcemy być uznawani przez naszych klientów za preferowanego partnera w obsłudze projektów infrastrukturalnych, pracując razem z nimi, aby pomóc im osiągnąć doskonałe wyniki w realizacji swojego projektu, bez względu na to jak złożony może się on wydawać – podkreśla.
CEMEX posiada ogromne doświadczenie w obsługiwaniu z powodzeniem flagowych projektów infrastrukturalnych w całej Polsce, uczestnicząc w różnych istotnych inwestycjach także w 2015 roku – takich jak m.in. budowa autostrady A1 na odcinku Stryków – Tuszyn, czy linii kolejowej z Balic do Krakowa.

CEMEX Polska nieustannie inwestuje i wprowadza innowacje, aby oferować swoim klientom bardziej zrównoważone rozwiązania, stając się światowym punktem odniesienia w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych w swoich zakładach oraz oferując zielone karty dla swoich produktów wspierające procesy certyfikacji LEED i BREEAM. Raport Zrównoważonego Rozwoju CEMEX Polska został uznany za najlepszy w Polsce w 2015 roku. – To zachęca nas do kontynuowania naszego nieustającego wysiłku mającego na celu dostarczanie naszym klientom bardziej zrównoważonych rozwiązań do budowania lepszej przyszłości dla Polski – mówi Marcelo Catala.

Odnosząc się do zrównoważonego rozwoju, prezes Catala wyraża przekonanie, że „technologia betonowa jest lepszym rozwiązaniem dla budowy bezpieczniejszych, sprawniejszych, trwalszych i bardziej zrównoważonych dróg w Polsce - zarówno dla większych autostrad jak i dróg lokalnych, biorąc pod uwagę wszechstronność tej technologii."

Bezpieczeństwo i higiena pracy, warunek konieczny

– W roku 2015 głównym priorytetem CEMEX było zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa WSZYSTKICH naszych pracowników oraz partnerów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby codziennie każdy wracał z pracy do domu bezpiecznie. I z dumą stwierdzamy, że nasz cel: ZERO wypadków w pracy dla każdego z naszych pracowników został w ubiegłym roku osiągnięty – mówi Marcelo Catala. Starania firmy zostały docenione w globalnym konkursie BHP, gdzie CEMEX Polska zajął I miejsce jako najlepszy kraj. CEMEX Polska został także wyróżniony Srebrną Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy, jako instytucja prowadząca szczególnie aktywne i skuteczne działania w zakresie bezpieczeństwa pracy.

W bieżącym roku CEMEX kontynuuje swoje nieustające wysiłki na rzecz zapewnienia BHP. – Będziemy chcieli angażować w starania BHP nie tylko naszych pracowników i podwykonawców, ale również naszych klientów. Chcemy aby produkt naszej wspólnej pracy był bezpieczny dla środowiska i aby przyczyniał się do budowania lepszej przyszłości dla ludzi, którzy zamieszkają w wykonanych przez nas domach i korzystać będą z nowoczesnych dróg, których budowę obsługiwaliśmy – mówi prezes.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Biznes i przemysł

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Cemex Polska 13 sierpnia 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Biznes i przemysł

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Cemex Polska 13 sierpnia 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5