Partner serwisu
Drogi i autostrady

CEMEX Polska: Logistyka to ważny element naszej działalności

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Data publikacji:
23-02-2017
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfratsruktury.pl

Podziel się ze znajomymi:

Zakład Produkcji Betonu na warszawskim Annopolu to najnowocześniejszy spośród czterech warszawskich zakładów należących do CEMEX Polska. To tu znajduje się m.in. „serce” systemu zarządzania zleceniami dla całego regionu. Zakład na Annopolu to także przykład produkcji z dbałością o środowisko.

RynekInfrastruktury.pl: CEMEX Polska ma w Warszawie cztery zakłady produkcji betonu. Najnowocześniejszy spośród nich znajduje się na Annopolu.

Zbigniew Wołoszczak, kierownik Grupy Wytwórni ds. Produkcji w Warszawie: To jednocześnie jeden z największych zakładów, jeśli nie największy, z dwuwałowym mieszalnikiem w Polsce i w tej części Europy. Najbliższy zakład podobnej wielkości znajduje się w Belgii, pod Brukselą.

Wytwórnia betonu na Annopolu została oddana do użytku we wrześniu 2012 roku. Jej wydajność – w zależności od klasy i właściwości betonu – to ok. 200 –250 m sześciennych na godzinę.

Na czym polega nowoczesność tego zakładu?

Z.W.: To po pierwsze nowoczesne rozwiązania techniczne, po drugie, sposób zarządzania zakładem. Istotnym elementem jest też scentralizowany system zarządzania. Wszystkie warszawskie zakłady produkcji betonu są spięte w jeden system zarządzania zleceniami. Jego centralnym punktem jest dział logistyki znajdujący się właśnie na Annopolu. Pracujący tu zespół zbiera zamówienia z całej Warszawy i zarządza dostawami.

Mariusz Młodawski, dyrektor ds. Inwestycji oraz Regionu Mazowsze: Nasz system pozwala optymalnie wykorzystać możliwości transportowe. To unikalne rozwiązanie – niewiele jest podobnych w Europie, a w Polsce można je policzyć na palcach jednej ręki. W Warszawie, gdzie na czas dostawy mogą mieć wpływ korki, jest ono szczególnie istotne.

W naszej strategii kluczowa jest orientacja na klienta. Czas realizacji dostaw i terminowość to obok BHP, jeden z najistotniejszych parametrów. Jeśli klient ma ekipę zarezerwowaną na konkretną godzinę, my musimy na tę godzinę dostarczyć beton. Wszyscy wiemy, w jakich warunkach jeździ się po Warszawie w godzinach szczytu. Gruszka z betonem musi określoną drogę pokonać w bardzo podobnym czasie, co samochód osobowy, a dostawy realizujemy nie tylko na terenie stolicy, ale także poza jej granicami – w promieniu 50 km.

Logistyka to podstawa. Jeżeli są opóźnienia w dostawach, klient musi więcej zapłacić za szalunki, ponieść wyższe koszty wynagrodzenia ekip podwykonawczych, które muszą dłużej pozostawać na budowie, ostatecznie może też zapłacić kary dla wykonawcy. To system naczyń połączonych.

Wśród priorytetów CEMEX Polska jest także ochrona środowiska. Jak to wygląda w Zakładzie Produkcji Betonu na Annopolu?

Z.W.: Przede wszystkim w projektowanie tego zakładu włączyliśmy operatorów. Poprosiliśmy ludzi, którzy pracują na zakładzie i mają największą wiedzę oraz doświadczenie, by zgłosili swoje uwagi. Chcieliśmy w ten sposób optymalnie rozmieścić poszczególne podzespoły.

Powierzchnia zakładu to13 tys. m2. Zakład jest wyprofilowany w taki sposób, że woda deszczowa z całego terenu spływa w jedno miejsce, przepływa przez piaskownik i separatory, po czym oczyszczona trafia do zbiornika retencyjnego. Stamtąd ponownie jest przepompowywana i trafia do produkcji.

Zakład pracuje w cyklu zamkniętym. Każdy beton, która wraca z budowy przechodzi przez recykling. Odzyskane w ten sposób surowce, woda i kruszywo są ponownie wykorzystywane do produkcji betonu niższych klas. W ten sposób ograniczamy zużycie surowców naturalnych. To się wpisuje w politykę środowiskową CEMEX.

Dodam, że podobne rozwiązania stopniowo wprowadziliśmy we wszystkich zakładach w Warszawie. Zakład na Annopolu był pod tym względem pilotażowy.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Biznes i przemysł

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Cemex Polska 13 sierpnia 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Biznes i przemysł

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Cemex Polska 13 sierpnia 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5