Partner serwisu
Drogi i autostrady

CEMEX Polska w publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu o Celach Zrównoważonego Rozwoju

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Data publikacji:
29-10-2018
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
CEMEX Polska

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
CEMEX Polska w publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu o Celach Zrównoważonego Rozwoju
fot. mat. pras.
Zrównoważony rozwój jest integralną częścią działalności biznesowej CEMEX oraz jednym z podstawowych filarów strategii firmy. Celom strategicznym towarzyszą konkretne działania, które potwierdzają zaangażowanie firmy w rozwój, zakładający równowagę pomiędzy celami gospodarczymi, ochroną środowiska i wysoką jakością życia społeczności lokalnych. Działania realizowane przez CEMEX w Polsce zostały wskazane jako przykład dobrej praktyki w publikacji przygotowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Jesienią 2015 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło „Agendę na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030”. Wskazano w niej 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs), które kompleksowo definiują największe wyzwania rozwojowe, z jakimi ma zmierzyć się sektor publiczny i prywatny na całym świecie do 2030 roku. Odnosząc się do celów zdefiniowanych przez ONZ, Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowało publikację „17 wyzwań dla Polski – 17 odpowiedzi”, która z okazji rocznicy uchwalenia Agendy, przedstawia osiągnięcia polskiego biznesu w obszarze SDGs oraz komentarze ekspertów dotyczące realizacji SDGs w Polsce. Jako inspirujący przykład w zakresie zrównoważonego rozwoju, w publikacji wskazano działania realizowane w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy przez CEMEX w Polsce.

Jednym z filarów firmowej strategii CEMEX jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom łańcucha wartości oraz realizacja celów biznesowych z uwzględnieniem najwyższych standardów BHP. Kierunki wszystkich działań w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy wyznaczają dwa filary: Globalna Polityka BHP CEMEX, w której system zarządzania BHP został oparty na normie PN 18001 oraz korporacyjny HSMS (Health & Safety Management System – System Zarządzania BHP). Systemy te wzajemnie się uzupełniają i współpracują ze sobą.

„Zero wypadków przy pracy” to hasło, które przyświeca wszystkim działaniom podejmowanym przez CEMEX w Polsce. W praktyce hasło to jest realizowane w ramach licznych inicjatyw na rzecz promocji bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz poprzez działania, w które angażowani są wszyscy pracownicy – od członków kierownictwa po pracowników liniowych.

W CEMEX w Polsce wprowadzony zostały elektroniczny system rejestrowania kart zdarzeń potencjalnie wypadkowych. Sprawny przepływ informacji pomaga zapobiegać niebezpiecznym zdarzeniom w przyszłości, umożliwiając podejmowanie decyzji niwelujących ryzyka.

Stałą praktyką są też VFL (Visible Felt Leadership), czyli comiesięczne wizyty kierownictwa najwyższego szczebla w zakładach produkcyjnych, realizowane w celu zwiększenia bezpieczeństwa w zakładach.

W CEMEX w Polsce szczególną uwagę zwraca się również na kwestie związane z bezpieczeństwem transportu. W tym celu pojazdy ciężarowe zostały wyposażone w elementy bezpieczeństwa, takie jak kamery cofania, dodatkowe lusterka, czujniki i naklejki fluorescencyjne. Takie wyposażenie mają wszystkie pojazdy będące własnością CEMEX w Polsce oraz stałych przewoźników. Ponadto, przed dostarczeniem betonu, kruszyw czy cementu uprawniony pracownik CEMEX ocenia ryzyko i kontroluje dojazd do miejsca rozładunku.

W obszarze komunikacji CEMEX realizuje konkurs „Bezpieczny na drodze” skierowany do kierowców osobowych pojazdów służbowych. Z kolei do wszystkich pracowników CEMEX kierowana jest kampania regionalna pt. „Health&Safety@Home”, rozszerzająca edukację nt. dobrych praktyk w zakresie BHP także na przestrzeń prywatną pracowników.

O wszystkich inicjatywach CEMEX w Polsce, związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy, można przeczytać w rozdziale poświęconym celowi 7 „Wzrost gospodarczy i dobra praca” w publikacji „17 wyzwań dla Polski – 17 odpowiedzi” na stronie Forum Odpowiedzialnego Biznesu 
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Biznes i przemysł

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Cemex Polska 13 sierpnia 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Biznes i przemysł

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Cemex Polska 13 sierpnia 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5