Partnerzy serwisu:
Drogi i autostrady

Co z łącznikiem w Pasłęku między DW-513 a DW-527?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
Mostostal Warszawa
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Holcim Polska
BATARUS
Schuttlfix

Data publikacji:
01-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
29-05-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Co z łącznikiem w Pasłęku między DW-513 a DW-527?
fot. Google Maps
Zamknięcie ulicy Zamkowej w Pasłęku dla ruchu samochodów ciężarowych spowodowało duże utrudnienia. Od lat miasto zabiegało o stworzenie nowego łącznika, który połączy drogę wojewódzką nr 513 z drogą wojewódzką nr 527. Trwa właśnie przetarg na opracowanie projektu nowej drogi, która będzie musiała przeciąć rzekę Wąska. Problemem mogą się jednak okazać drogie oferty.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie prowadzi przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy łącznika dróg wojewódzkich 513 i 527. Rzeczony łącznik ma powstać w Pasłęku – miejscowości nieopodal Elbląga. Wszystko za sprawą zamknięcia ulicy Zamkowej dla ruchu ciężkich samochodów, która do niedawna była łącznikiem przebiegających przez miasto dróg wojewódzkich.

Drogowcy przygotowali ponad ćwierć miliona złotych na zadanie, a dokładnie 266 tys. zł. Żadna oferta nie zmieściła się w budżecie. Najtańszą ofertę złożyła Pracownia Projektowa MiD z Gdańska na kwotę 830 tys. zł. Kolejno swoje oferty złożyli Europrojekt Gdańsk na kwotę 832 tys. zł oraz CertusVia z Warszawy na kwotę 996 tys. zł. Wszyscy zadeklarowali 5-letni okres gwarancji. Wybór projektanta poprzedzi analiza ceny (60 proc.) oraz okresu gwarancji (40 proc.).

Nowa droga ma połączyć ul. Sprzymierzonych (w ciągu DW 513) z ul. Wojska Polskiego (w ciągu DW 527). Co więcej, nowa droga będzie musiała pokonać rzekę Wąska. Wybrana w przetargu firma, będzie miała za zadanie opracować szczegółową dokumentację projektową oraz pozyskać decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

Początek nowej drogi zaplanowano przy istniejącym zjeździe do oczyszczalni ścieków na ul. Wojska Polskiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 527 w kilometrze 28,590. Koniec odcinka nowej drogi zostanie dowiązany do ul. Sprzymierzonych w kilometrze 4,310, która stanowi fragment drogi wojewódzkiej nr 513.

Zaprojektowana zostanie droga o parametrach klasy G z nawierzchnią o nośności 115 kN/oś. Przyjęto rozwiązanie w postaci trasy jednojezdniowej z dwoma pasami ruchu. Projektanci zaplanują budowę oświetlenia, drogi dla rowerów, chodników dla pieszych, przepustów, zatok autobusowych. Istotnym elementem będzie przeprawienie drogi przez rzekę Wąska, która płynie przez Pasłęk. Zamawiający zastrzega, że projektowany odcinek, w tym również skrzyżowania, powinien zapewniać przejezdność dla pojazdów nienormatywnych.

Na wykonanie zadania przeznaczono 18 miesięcy. W 2021 roku szacowano, że inwestycja może kosztować nawet 30 mln zł. Zadanie ma być finansowane w przyszłości przez samorząd województwa, powiat elbląski i gminę Pasłęk.

Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
Mostostal Warszawa
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Holcim Polska
BATARUS
Schuttlfix

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5