Partner serwisu
Drogi i autostrady

Częstochowa wybrała Budimex do ważnej inwestycji

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Autor:

ep.

Data publikacji:
05-01-2024
Ostatnia modyfikacja:
05-01-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Częstochowa wybrała Budimex do ważnej inwestycji
fot. UM Częstochowa
Warta ok. 241 mln zł brutto oferta złożona przez Budimex została wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę nowego węzła drogowego w Częstochowie. Mowa o inwestycji przy al. Wojska Polskiego – DK-1.

Chodzi o budowę węzła drogowego Al. Wojska Polskiego ‎DK-1 wraz z nowym przebiegiem DK-‎‎46 w Częstochowie, czyli tzw. Bugajska-Bis. Poprzez realizację tej inwestycji – węzła i nowego połączenia drogowego miasto chce zapewnić bezkolizyjny zjazd z al. Wojska Polskiego, czyli starej jedynki i poprowadzić ruch bezkolizyjnie nowym śladem drogi krajowej nr 46 w stronę miejscowości Olsztyn oraz Kielc. Poza obszar zabudowy wyprowadzony ma zostać ruch tranzytowy na trasie z Opola do Kielc, usprawniony zostanie także ruch między strefą przemysłową a drogami szybkiego ruchu, w tym DK-91 oraz A1.

Droga w nowym przebiegu poprowadzi ruch m.in. nad torami kolejowymi.

Zadaniem wykonawcy ma być budowa węzła na styku DK-91 i DK-46, przebudowa fragmentu al. Wojska Polskiego oraz wykonanie nowego odcinka drogi krajowej nr 46 od granicy z podczęstochowską gminą Olsztyn do nowego węzła z jednoczesnym dostosowaniem do możliwości dobudowy drugiej jezdni DK-46 na odcinku pomiędzy DK-91 a przedłużeniem ul. Korfantego.

Wybudowana ma być także ul. Smolna, most nad Wartą oraz wiadukt nad linią kolejową. Trzeba będzie przebudować obiekt mostowy nad bocznicą dawnej Huty, wykonać ciągi piesze, drogi rowerowe i zatoki autobusowe. Pod linią kolejową w miejscu obecnego przejazdu w ul. Bugajskiej powstać ma podziemne przejście dla pieszych. Zaplanowano również wykonanie miejsca do ważenia pojazdów.

O realizację tego zadania ubiegało się dwóch oferentów, oprócz Budimeksu także Strabag, który złożył ofertę na kwotę znacznie wyższą – 490,6 mln zł.

Czas na realizację tego zadania to 4 lata od podpisania umowy.

Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5