Partnerzy serwisu:
Drogi i autostrady

Drogi, koleje i lotniska w ramach CEF. Prawie 1 mld zł dotacji

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
22-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
22-02-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Drogi, koleje i lotniska w ramach CEF. Prawie 1 mld zł dotacji
fot. Marek Pilaczyński/GDDKiA
Są już znane wyniki trzech konkursów z Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF) Mobilność Wojskowa. Polska uzyska prawie 233 mln euro, tj. blisko 1 mld zł na infrastrukturę drogową, lotniskową i kolejową.

W sumie podmioty z Polski otrzymały dofinansowanie na realizację 14 projektów. Są to 2 projekty kolejowe, 2 projekty dotyczące terminali intermodalnych w portach, 4 projekty drogowe oraz 6 projektów dot. modernizacji lotnisk.

- Środki z CEF na Mobilność Wojskową to dla Polski blisko 223 mln euro, czyli prawie 1 mld zł w formie dotacji. To były konkursy adresowane do wszystkich państw członkowskich UE. To oznacza, że trzeba było się bardzo postarać, żeby otrzymać unijne wsparcie. Trzeba było mieć nie tylko dobry pomysł, ale także wygrać z konkurencją z całej UE – powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jan Szyszko, podsumowując trzy nabory z Instrumentu „Łącząc Europę” Mobilność Wojskowa.

Jak powiedział, w ramach konkursów CEF, Polska uzyskała dofinansowanie na największą liczbę projektów spośród wszystkich państw UE. Również uzyskana kwota była maksymalna.

- Są to projekty z prawie wszystkich regionów Polski, m. in. z Gdyni, Rzeszowa, Wrocławia i Szczecina. To gwarantuje zróżnicowanie i równowagę regionalną – dodał wiceszef MFiPR.


Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5