W najbliższy weekend przez 8 godzin zamknięty będzie tunel pod dnem Martwej Wisły w Gdańsku. Prowadzone będą tam prace serwisowe, a kierowcy zostaną skierowani na objazdy.
Obie nitki będą zamknięte od godz. 22 w sobotę, 23 października do godz. 6 w niedzielę, 24 października. Objazd zostanie wytyczony ulicami: Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie i Elbląską. Informacje o utrudnieniach będą wyświetlone na tablicach elektronicznych. W tunelu będzie prowadzony m.in.: przegląd i konserwacja przepompowni, przegląd i mycie oświetlenia przy wjeździe, przegląd punktów SOS oraz rozdzielnic elektrycznych.
Składający się z dwóch nitek tunel pod dnem Martwej Wisły stanowi połączenie ważnych arterii komunikacyjnych Gdańska: Trasy Słowackiego z Trasą Sucharskiego. Jego budowa ruszyła październiku 2011 roku i trwała ponad 4 lata. Uroczyste otwarcie odbyło się 24 kwietnia 2016 roku.
Całkowita długość obiektu wynosi ok. 1,4 km. Kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu w obu nitkach. Tunel wyposażony jest w siedem przejść ewakuacyjnych, które łączą obie części, a także dwa wyjścia ewakuacyjne w budynkach technicznych. Natężenie ruchu w obu „rurach” wynosi około 29 tysięcy samochodów na dobę.
Obiekt jest wyposażony w ponad 30 systemów, które mają zapewnić bezpieczeństwo przejeżdżającym tędy kierowcom. Chodzi m.in. o system: pożarowy, wentylacji, oświetlenia czy monitoringu. – Zainstalowane sterowniki obsługują 40 tysięcy różnych danych. O bezpieczeństwo w tunelu dba 18-osobowy zespół całodobowej obsługi monitoringu i obsługi technicznej – wyliczają przedstawiciele Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Personel musi wykonać w ciągu roku 630 różnych czynności serwisowych na wszystkich zainstalowanych systemach.
We wrześniu 2016 roku tunel pod Martwą Wisłą został nazwany na cześć księdza arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego, wieloletniego metropolity gdańskiego.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.