Partner serwisu
Drogi i autostrady

Kobiety w „męskiej” branży? Czemu nie?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Data publikacji:
08-03-2016
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfarstruktury.pl

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Kobiety w „męskiej”  branży? Czemu nie?
fot. CEMEX Polska
Nie da się ukryć, że branża budowlana to głównie męski świat, jednak praca w nim sprawia satysfakcję również płci przeciwnej. Satysfakcja jest tym większa, że poprzeczka jest ustawiona wysoko.

Żeby kobieta mogła zaistnieć w zdominowanej przez mężczyzn branży budowlanej, często musi nie tylko posiadać wysokie kompetencje, ale również wykazać duże zaangażowanie. – Przykład spółki CEMEX Polska, w zarządzie której zasiadają trzy kobiety, pokazuje, że przedstawicielki naszej płci są równorzędnymi partnerami w biznesie, posiadają wysokie kwalifikacje i z powodzeniem mogą konkurować i współpracować z mężczyznami na najwyższych szczeblach – mówi Izabella Rokicka, członek Zarządu w CEMEX Polska. – W obecnych czasach równego dostępu do wyższego wykształcenia i wszelkich form zgłębiania eksperckiej wiedzy, kobiety mają takie same prawo i szanse zaistnieć w naszej branży – dodaje.

W CEMEX Polska kobiety stanowią 21% pracowników. – Firma wdraża działania, które mają na celu przeciwdziałanie dyskryminacji oraz gwarantują równe traktowanie w zatrudnieniu, rozwoju zawodowym i wynagradzaniu – informuje Izabella Rokicka. – Chcemy dążyć do likwidowania barier, które stoją na przeszkodzie rozwijaniu kobiecych karier oraz ograniczają dostęp kobiet do najwyższych funkcji decyzyjnych – deklaruje.

Przy spółce działa Forum Kobiet, którego celem jest działanie w obszarze rozwoju, wsparcia, integracji i zdrowia. W ramach firmowego forum odbył się cykl spotkań poświęconych tej tematyce. – Chcemy inspirować kobiety do świadomego zarządzania własną karierą zawodową, wymieniać się informacjami i doświadczeniami dotyczącymi oczekiwań kobiet w branży oraz rozmawiać o działaniach dotyczących promowania równości płci w firmach – mówi Izabella Rokicka. Zauważa, że to ważne, by kobiety piastujące wysokie stanowiska w branży budowlanej i infrastrukturalnej mogły dzielić się swoimi doświadczeniami z „koleżankami po fachu”.

W maju tego roku, z inicjatywy Zespołu Doradców Gospodarczych TOR odbędzie się ogólnopolskie Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie, które poprzez dyskusje, prezentacje sylwetek i warsztaty posłuży do rozważań na temat codziennego funkcjonowania kobiet w branży transportowej i infrastrukturalnej. – Dotychczas brakowało szerokiej platformy wymiany myśli i praktyk, a „Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie” jest dobrą odpowiedzią na tę nową potrzebę. Mam głęboką nadzieję, że zapoczątkuje ono szerszą dyskusję na temat miejsca kobiet w branży budowlanej – stwierdza przedstawicielka CEMEX Polska, członek Rady Programowej Forum.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Biznes i przemysł

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Cemex Polska 13 sierpnia 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Biznes i przemysł

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Cemex Polska 13 sierpnia 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5