Partner serwisu
Drogi i autostrady

Łódzkie kończy przebudowę odcinka DW-726 sporo przed terminem

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Data publikacji:
16-10-2023
Ostatnia modyfikacja:
16-10-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

Samorząd województwa łódzkiego poinformował o zakończeniu prac drogowych w miejscowości Rzeczyca. Sporo przed kontraktowym terminem sfinalizowana została przebudowa krótkiego fragmentu drogi nr 726. Ma to przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo ruchu, w tym jego niechronionych uczestników.

Droga wojewódzka nr 726 łączy Rawę Mazowiecką z Żarnowem. Zapewnia ona m.in. dojazd z mniejszych miejscowości powiatu tomaszowskiego do Opoczna. Łączy też Rawę Mazowiecką i kilka innych miast z ekspresówką S8. Trasa była przebudowywana na krótkim fragmencie przebiegającym przez wieś Rzeczyca.

– Rozbudowa drogi zakończyła się dziewięć miesięcy przed terminem – poinformowało nas właśnie Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Inwestycja objęła przede wszystkim budowę nowej konstrukcji jezdni, ale też chodników, latarni, kanalizacji deszczowej czy przebudowę skrzyżowań. Powstały też zatoki autobusowe. Samorząd podkreśla, że projektując prace, miał na względzie przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa. Dotychczas droga była bowiem wąska – jezdnia miała tylko 5,5 m szerokości.

Region przyznaje także, że do licznych zdarzeń, w tym z udziałem pieszych, przyczyniał się zły stan nawierzchni pokrytej koleinami. – Teraz jest bezpieczniej dla użytkowników drogi i mieszkańców Rzeczycy – podsumował Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Przebudowany odcinek ma ok. 1,2 km długości. Wzdłuż jezdni utworzona została ścieżka pieszo-rowerowa, lepiej chronieni mają być więc także rowerzyści. – Koszt prac to 16 mln zł – wskazały służby prasowe samorządu. Wszystkie środki pochodzą z budżetu regionu. UMWŁ informuje też, że prace udało się zakończyć dziewięć miesięcy przed pierwotnie zakładanym terminem.

DW-726 jest przebudowywana etapowo. W 2021 r. podobne prace przeprowadzono na terenie wsi Liciążna w gminie Inowłódz. Teraz samorząd zapowiada, że niebawem rozpocznie się przebudowa kolejnego fragmentu w Rzeczycy – w ciągu ul. Mazowieckiej.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5