Partner serwisu
Drogi i autostrady

Łódzkie: Ronda w Sieradzu i Dobrzelinie będą otwarte przed terminem

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Data publikacji:
04-11-2023
Ostatnia modyfikacja:
02-11-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Łódzkie: Ronda w Sieradzu i Dobrzelinie będą otwarte przed terminem
fot. ZDW ŁódźNowo wybudowane rondo w Łasku
Samorządowy zarządca dróg regionalnych poinformował, że planuje zakończyć dwie kolejne inwestycje przed zakładanym terminem. Województwo jest zadowolone z wyników działań podjętych w 2023 r. Tam, gdzie doszło do pewnych opóźnień, ma to wynikać z przyczyn obiektywnych.

W październiku informowaliśmy na naszych łamach o oddaniu do eksploatacji zmodernizowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 726. Fragment trasy łączącej Rawę Mazowiecką z Żarnowem przebiegający przez miejscowość Rzeczyca został otwarty dziewięć miesięcy przed kontraktowym terminem zakończenia robót. Nie będzie to jedyny taki przypadek w tym roku – zapowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Dwa ronda jeszcze w tym roku

– Do końca tego roku oddamy pięć inwestycji – mówił podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego Mirosław Kukliński, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Wśród nich mają znaleźć się budowane ronda w Łasku i w Dobrzelinie, które również zostaną udostępnione kierowcom wcześniej, niż zakładano pierwotnie. Pierwsze ze wspomnianych zadań obejmuje przebudowę skrzyżowania w ciągu drogi wojewódzkiej nr 473. Realizacja miała początkowo zakończyć się w lutym przyszłego roku.

Drugie z budowanych rond ma poprawić bezpieczeństwo na drodze nr 583. Dobrzelin stanowi istotny węzeł pomiędzy Płockiem, Kutnem, Żychlinem i Łowiczem. Przedsięwzięcie warte ok. 12,5 mln zł miało zostać sfinalizowane w styczniu przyszłego roku. W obu przypadkach przyspieszenie nie będzie więc spektakularne, ale roboty rozpoczęły się w 2023 r. Nawet jeden lub dwa miesiące stanowią więc istotny procentowo okres w kontekście ok. 10-miesięcznego harmonogramu.

Oszczędności i komplikacje

Przedstawiciel ZDW zwracał też uwagę, że w przypadku części realizowanych w tym roku prac udało się poczynić realne oszczędności finansowe dla budżetu samorządu województwa łódzkiego. O 1,5 mln zł spadły więc wydatki związane z przebudową fragmentu drogi powiatowej na drogę wojewódzką nr 714 (tzw. przedłużenie Trasy Górna realizowanej przez Urząd Miasta Łodzi). – Roboty przeprowadziliśmy sprawnie, dodatkowo otrzymaliśmy większe dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego – tłumaczył Mirosław Kukliński. Podobna sytuacja dotyczy prac realizowanych w Zduńskiej Woli – tam osiągnięto niższe niż założone kwoty w postępowaniu przetargowym.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami opóźniona jest natomiast przebudowa ul. Uniejowskiej w Sieradzu. Wynika to z błędów na mapach wykorzystanych podczas projektowania inwestycji – wodociąg znajduje się w miejscu innym niż oznaczone. – Trzeba było spotkać się z prezydentem, przeprowadzić negocjacje, uzgodnienia techniczne – tłumaczy przestój w pracach dyrektor ZDW. – Żeby usunąć kolizję, trzeba znów przygotować dokumentację – dodał.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5