Partner serwisu
Drogi i autostrady

Łódzkie zwaloryzowało kontrakty na DW-714 i DW-473. „Utrzymujemy trend”

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Data publikacji:
16-08-2023
Ostatnia modyfikacja:
14-08-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Łódzkie zwaloryzowało kontrakty na DW-714 i DW-473. „Utrzymujemy trend”
fot. ZDW ŁódźDroga wojewódzka nr 714
Województwo łódzkie poinformowało o waloryzacji kontraktów z wykonawcami kolejnych inwestycji drogowych. Otrzymają oni ok. 10 proc. więcej, niż zakładano przed inauguracją prac. ZDW jest zadowolony z osiągniętych porozumień i uznaje wysokość roszczeń za rozsądną.

Niedawno informowaliśmy o zakończeniu prac na wojewódzkim odcinku przedłużenia łódzkiej tzw. Trasy Górna w kierunku węzła autostradowego z A1. Nowy przebieg DW-714 ma pomóc skomunikować stolicę regionu przede wszystkim z południem kraju. Roboty są kontynuowane na odcinku miejskim, na którym odpowiada za nie magistrat.

Podobny poziom zwiększenia kosztów

Budowa DW-714 na terenie gminy Brójce jest jedną z kolejnych inwestycji, w przypadku których region doszedł do porozumienia z wykonawcą w sprawie zwiększenia budżetu na realizację zadania. Sejmik województwa łódzkiego zwiększył niedawno budżet na ten cel o 3 mln 615 tys. zł. O 5,5 mln zł więcej ma natomiast zostać przeznaczone na toczącą się przebudowę drogi wojewódzkiej nr 473 na odcinku Przatów – Łask.

– Te kwoty wyczerpują roszczenia, jeśli chodzi o obydwie inwestycje – mówił Rafał Jóźwiak, dyrektor Departamentu Infrastruktury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. – Wysokość waloryzacji to poniżej 10 proc. wartości inwestycji – dodał Mirosław Kukliński, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Zauważył, że wcześniejsze porozumienia z wykonawcami innych inwestycji drogowych opiewały na podobne co do skali dopłaty.

Ważne inwestycje w sieci ZDW

Wskazywał on, że w przypadku DW-473 całkowita wartość inwestycji bez robót dodatkowych to 62 mln zł. – Zmiany są więc duże, ale proszę pamiętać, że inwestycje też są duże – komentował. O ok. 8 proc. wzrosnąć ma wynagrodzenie dla PRDM w przypadku kolejnej z przebudów – realizowanej w ciągu DW-713.

– Utrzymujemy dotychczasowy trend – ocenił Mirosław Kukliński. Wyraził też zadowolenie z osiągniętych porozumień. Dotyczą one istotnych inwestycji drogowych, w tym mających kluczowe znaczenie dla układu drogowego wokół samej Łodzi.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5