Partnerzy serwisu:
Drogi i autostrady

Na Podkarpaciu trwa inwestycja za pół miliarda złotych. Budują estakadę

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Autor:

GR

Data publikacji:
05-03-2024
Ostatnia modyfikacja:
04-03-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

Na drodze ekspresowej S19 Miejsce Piastowe-Dukla powstaje niecodzienna estakada. To jeden z trzech tego typu obiektów, jakie budowane są na ponad 10-kilometrowym odcinku trasy.

W ramach zadania wybudowany zostanie nowy odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej o długości 10,1 km, z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Powstanie także węzeł drogowy zlokalizowany w rejonie miejscowości Dukla, łączący drogę ekspresową S19 z obecną DK19 oraz drogą powiatową relacji Zręcin-Wietrzno-Zboiska (nr 1956R). Rozwiązania projektowe węzła (węzeł typu karo) umożliwiają późniejsze włączenie do niego nie tylko drogi krajowej i drogi powiatowej, ale także drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlie-Nowy Żmigród-Dukla.

Obecnie w tzw. technologii betonowania nawisowego powstaje estakada ES-2/3 w miejscowości Zboiska. To jeden z trzech tego typu obiektów inżynierskich, jakie budowane są między węzłami Miejsce Piastowe a Dukla. Estakada przeprowadza drogę ekspresową S19 nad rzeką Jasiołka, przejściem dla zwierząt dużych, dodatkową jezdnią oraz pasem utrzymaniowym.

Przekrój poprzeczny ustroju stanowi jednokomorowa skrzynka zamknięta o szerokości 6 m i wysokości zmiennej od 2,60 m w przęśle do 5 m nad podporami pośrednimi. – W celu zapewnienia dobrej „współpracy” nasypu z obiektem, zaprojektowano żelbetowe płyty przejściowe, oparte z jednej strony na wsporniku wykonstruowanym w ściance żwirowej przyczółka, a z drugiej sprężyście na gruncie zasypki – tłumaczą przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypomnijmy, że w ramach budowy S19 Miejsce Piastowe-Dukla powstanie 20 obiektów inżynierskich w ciągu głównym drogi ekspresowej (trzy estakady, pięć wiaduktów, dziewięć mostów, jedno przejście dolne dla średnich zwierząt i dwa przepusty), przejście górne dla dużych zwierząt nad drogą ekspresową, a także pięć konstrukcji oporowych. Droga zostanie wyposażona w urządzenia BRD oraz ochrony środowiska. Przebudowane lub rozbudowane zostaną kolidujące drogi poprzeczne, a także infrastruktura techniczna oraz cieki wodne i urządzenia melioracyjne. Wybudowane zostaną również dwa Miejsca Obsługi Podróżnych na wysokości miejscowości Równe. 

Odcinek realizowany jest w systemie projektuj i buduj. Wykonawcą jest Strabag, a wartość umowy to 478, 9 mln zł.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

S19. Na Podkarpaciu powstaje gigantyczna estakada

Drogi i autostrady

Lubelskie. Co z dzierżawą MOP-ów przy S19?

Drogi i autostrady

GDDKiA rozstrzygnęła kolejne przetargi na realizację S19 na Podlasiu

Drogi i autostrady

Zobacz również:

S19. Na Podkarpaciu powstaje gigantyczna estakada

Drogi i autostrady

Lubelskie. Co z dzierżawą MOP-ów przy S19?

Drogi i autostrady

GDDKiA rozstrzygnęła kolejne przetargi na realizację S19 na Podlasiu

Drogi i autostrady

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5