Partner serwisu
Drogi i autostrady

Grupa NDI dla ukraińskich dzieci

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Data publikacji:
22-12-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
informacja prasowa Grupy NDI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Grupa NDI dla ukraińskich dzieci
fot. Grupa NDI
Grupa NDI zakupiła 1000 egzemplarzy albumu „Neighbours – Art Against War”. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej na pomoc ukraińskim dzieciom z rodzin zastępczych i z domów dziecka. NDI zakupione albumy podaruje partnerom biznesowym i kontrahentom w miejsce tradycyjnie wręczanych z okazji świąt prezentów.

Jak tłumaczą inicjatorzy projektu „Neighbours”, w obliczu trwającej napaści Rosji na Ukrainę, ich przedsięwzięcie ma stanowić swoisty symbol europejskiej jedności i wspólnoty. W tym celu artystki i artyści z Polski, Ukrainy, Słowacji, Rumunii, Mołdawii, Węgier i Białorusi wraz z pomysłodawcą projektu – drukarnią Drukomat - połączyli siły i w formie papierowego wydawnictwa, a także serii plakatów, stworzyli unikalną kolekcję grafik.

Album w dwóch wyjątkowych wersjach wydawniczych pod dyrekcją artystyczną Patryka Hardzieja jest  manifestem twórców przeciwko wojnie w Ukrainie. Ich artystyczna wypowiedź wybrzmiewa jako społeczny wyraz walki o wolność. Mówiąc różnorodnym językiem sztuki, pragną z całych sił wspierać ukraińskie siostry i braci stojących naprzeciw zbrojnej agresji.

Co ważne, cały dochód ze sprzedaży albumów i plakatów zostanie przekazany Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej na pomoc ukraińskim dzieciom ewakuowanym z domów dziecka i z rodzin zastępczych.

Aby wesprzeć tak szczytną inicjatywę, Grupa NDI zrezygnowała w tym roku z wręczania swoim partnerom biznesowym tradycyjnych świątecznych prezentów. W ich miejsce zakupiła 1000 albumów „Neighbours – Art Against War”. Więcej informacji o projekcie na stronie https://neighboursart.pl/o-projekcie/ .

- Neighbours Art Against War to wyjątkowy projekt, w który bez wahania postanowiliśmy się zaangażować. Od samego początku wojny staramy się wspierać instytucje organizujące pomoc dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w naszym kraju. Gratulujemy i dziękujemy wydawcy oraz wszystkim artystom zaangażowanym w powstanie wyjątkowego dzieła, jakim jest album Neighbours. Nie możemy być obojętni, gdy tuż obok, u naszych sąsiadów, trwająca wojna powoduje niezliczoną ilość ludzkich nieszczęść. W ten symboliczny sposób dokładamy cegiełkę do pomocy tym, którzy dziś potrzebują jej najbardziej – mówi Małgorzata Winiarek-Gajewska, prezes zarządu Grupy NDI.

- Sąsiedztwo jest wtedy, gdy jest się blisko; to relacja nawiązująca do miejsca. W zależności od przyjętej optyki: czasami dzieli nas mur, ogrodzenie, czasami piętro, ściana albo plac zabaw, podobnie jak granice kraju. Niestety, życie w bezpośredniej odległości nie zawsze przynosi pokój, ale pomoc zawsze powinna być niesiona bez granic, bo dobrzy sąsiedzi są zawsze blisko. Ogromnie dziękuję Grupie NDI za zakup albumów NEIGHBOURS w magicznej ilości 1000 sztuk. Ten niepowtarzalny gest wsparcia i niezwykłej pomocy jest dowodem ogromnej empatii, tożsamym z wartościami życia w pokoju i bliskości. Grupa NDI buduje nowy rozdział w projekcie NEIGHBOURS i stanowi bardzo mocny fundament wsparcia dla ukraińskich dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych – mówi Magda Rejman, pomysłodawczyni projektu NEIGHBOURS i zespół drukomat.pl
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5