Partner serwisu
Drogi i autostrady

Opolskie: Rozbudowa elektrowni to ożywienie koniunktury gospodarczej

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Data publikacji:
25-12-2013
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Opolskie: Rozbudowa elektrowni to ożywienie koniunktury gospodarczej
fot. Włodzimierz Włoch
– Rozbudowa Elektrowni Opole to duży zastrzyk nowych możliwości dla regionu – mówi Violetta Ruszczewska, rzecznik Zarządu Województwa Opolskiego. W związku z tą inwestycją, władze województwa planują w zbliżającej się unijnej perspektywie szereg inwestycji w infrastrukturę drogową.

6 grudnia zarząd Polskiej Grupy Energetycznej poinformował, że w lutym 2014 r. rozpocznie się budowa bloków nr 5 i 6 w Elektrowni Opole. Inwestycję wykonają Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa (tworzące konsorcjum), przy udziale Alstom Power. Inwestycja zakłada budowę dwóch bloków energetycznych o mocy 900 MW każdy, opalanych węglem kamiennym. Wartość netto umowy wynosi nieco ponad 9 mld, a wartość brutto – 11,5 mld zł. To jedna z najdroższych i największych inwestycji w Polsce.

- Zarząd Województwa Opolskiego zawsze uważał, że dwa nowe bloki Elektrowni Opole to duży zastrzyk nowych możliwości dla regionu i jego rozwoju. To m.in. ożywienie rynku i możliwość ożywienia koniunktury gospodarczej, a także nowe możliwości na regionalnym rynku pracy. Dlatego decyzję o rozbudowie przyjęliśmy z radością i nadzieją, bo to wielka sprawa, związana m.in. z budową potencjału energetycznego i gospodarczego całego kraju – mówi Violetta Ruszczewska.

Rzeczniczka ZWO zwraca uwagę, że rozbudowa Elektrowni Opole była zapowiadana od lat i niektóre samorządy, jak i firmy budowlane wiążąc z nią swoje plany, poczyniły już pewne przygotowania. – Sukces realizacji tego projektu zapewnia pakiet przygotowanych inwestycji w infrastrukturze drogowej województwa oraz bliska lokalizacja pokładów węgla kamiennego na Górnym Śląsku – dodaje Violetta Ruszczewska.

Celem zmniejszenia uciążliwości tej inwestycji, władze woj. opolskiego zdecydowały o przeprowadzeniu inwestycji poprawiających infrastrukturę drogową. Zarząd Województwa Opolskiego postanowił wpisać projekty budowy obwodnic Dobrzenia Wielkiego i Czarnowąsów do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Inwestycje, która obejmą w sumie trzy miejscowości leżące wzdłuż drogi wojewódzkiej 414 Opole-Namysłów (Dobrzeń Wielki, Dobrzeń Mały oraz Czarnowąsy), związane są z planowaną rozbudową Elektrowni Opole. Ma to związek z faktem, że ruch pojazdów w trakcie realizacji inwestycji może się zwiększyć nawet o jedną trzecią.

 

Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Znów problem z modernizacją CMK. Cztery przetargi unieważnione

Intermodal i logistyka

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Znów problem z modernizacją CMK. Cztery przetargi unieważnione

Intermodal i logistyka

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5