Partnerzy serwisu:
Drogi i autostrady

Podlaskie. GDDKiA ogłasza ważny przetarg ws. S19

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
Mostostal Warszawa
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Holcim Polska
BATARUS
Schuttlfix

Data publikacji:
17-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
14-06-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Podlaskie. GDDKiA ogłasza ważny przetarg ws. S19
fot. Google maps
Firm, które będą nadzorować budowę dwóch odcinków S19 na Podlasiu, szuka Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o fragmenty: Ploski-Haćki oraz Kuźnica-Sokółka Północ.

Odcinek Ploski-Haćki liczy niecałe 9 km. Droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu każda, a o rodzaju nawierzchni zdecyduje wykonawca. Odcinek powstanie równolegle do istniejącej drogi krajowej nr 19. Na trasie powstaną dwa miejsca obsługi podróżnych: Haćki Wschód i Haćki Zachód. 

Wybudowanych zostanie 13 obiektów inżynierskich, z czego dziewięć będzie pełniło funkcję przejść dla zwierząt. Taką też funkcję będzie pełnił prawie 215-metrowy most na rzeczką Orlanka i jej terenami zalewowymi. 

Z kolei fragment Sokółka-Kuźnica ma niespełna 16 km długości. Będzie miał dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Początkowe 5,25 km będzie miało standard drogi klasy GP, a na dalszych 10,5 km trasa powstanie w standardzie drogi ekspresowej. Cała droga ma być przystosowana do ruchu o nośności 11,5 tony/oś.  

Przy samym przejściu granicznym zaplanowanych jest sześć pasów ruchu (dwa wjazdowe do kraju i cztery wyjazdowe). Na 600-metrowym odcinku drogi w pobliżu przejścia granicznego nawierzchnia zostanie wykonana z betonu cementowego, a na pozostałej części drogi będzie to nawierzchnia bitumiczna.

Urzędnicy szukają teraz firm, które będą nadzorować projektowanie i realizację robót oraz zarządzać kontraktem. Firm, bo zadanie zostało podzielone na dwie części. W przypadku fragmentu Ploski-Hacki umowa będzie obowiązywać nie krócej niż 39 miesięcy i nie dłużej niż 63 miesiące. W przypadku odcinka Kuźnica-Sokółka umowa będzie obowiązywać nie krócej niż 28 miesięcy i nie dłużej niż 52 miesiące.

Na razie urzędnicy czekają na oferty zainteresowanych firm, które mogą się zgłaszać do 22 lipca. Termin związania ofertą wynosi 90 dni. Przy wyborze zwycięzcy GDDKiA weźmie pod uwagę przede wszystkim cenę (waga 60 %), ale też jakość (26 %) oraz doświadczenie personelu wykonawcy (14 %).

Obowiązuje wadium w wysokości 70 tysięcy złotych oraz 45 tys. zł.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
Mostostal Warszawa
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Holcim Polska
BATARUS
Schuttlfix

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5