Partner serwisu
Drogi i autostrady

Polska i Ukraina będą wspólnie aplikować o środki na infrastrukturę

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Data publikacji:
20-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber 17 marca w Dorohusku spotkał się z wiceministrem rozwoju gmin, terytoriów i infrastruktury Ukrainy Serhiyem Derkachem. Tematem rozmów były inwestycje w infrastrukturę drogową i zagadnienia bilateralnej współpracy w obszarze międzynarodowego transportu drogowego.

Jak podano w komunikacie po spotkaniu, wiceminister Rafał Weber przestawił infrastrukturalne plany inwestycyjne, które mogą być realizowane we współpracy ze stroną ukraińską. Poruszono między innymi kwestie wspólnej aplikacji o dofinansowanie z instrumentu „Łącząc Europę" (Connecting Europe Facility – CEF) na projekty infrastrukturalne na granicy, zarówno drogowe, jak i kolejowe.

W czerwcu 2023 r. powinna zapaść decyzja Komisji Europejskiej w sprawie przyznania dofinansowania dla projektów inwestycyjnych ukierunkowanych na poprawę odpraw na przejściach drogowych w Dorohusku i Medyce. Wiceministrowie omówiono także możliwość wspólnego aplikowania o środki CEF w ramach kolejnych naborów wniosków o dofinansowanie w 2023 r. Celem ma być poprawa przepustowości przejść granicznych oraz rozwoju polsko-ukraińskich połączeń na sieci TEN-T.

Strona ukraińska zwróciła się z prośbą o wsparcie w postaci możliwości zapoznania się z polskimi doświadczeniami w zakresie średniookresowych strategicznych planów infrastrukturalnych, bezpieczeństwa ruchu drogowego i prac polskich służb, w tym w zakresie organizacji przewozów pasażerskich.

Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5