Partner serwisu
Drogi i autostrady

Polskie projekty w globalnym konkursie CEMEX Building Award

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Data publikacji:
17-11-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras.

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Polskie projekty w globalnym konkursie CEMEX Building Award
fot. mat. pras.
11 listopada poznaliśmy zwycięzców międzynarodowego konkursu CEMEX Building Award. W finale jubileuszowej 30. edycji wydarzenia znalazło się 5 obiektów z Polski.

CEMEX Building Award to prestiżowe wyróżnienie w świecie architektury i budownictwa. W każdej edycji Jury wyłania najlepsze projekty, nagradzając osobno inwestycje zrealizowane w Meksyku oraz innych krajach. Tegorocznych zwycięzców poznaliśmy podczas gali online, która odbyła się 11 listopada w Meksyku.

W tym roku do finału konkursu zakwalifikowały się 52 projekty, z takich krajów jak Czechy, Kolumbia, Kostaryka, Chorwacja, Gwatemala, Salwador, Francja, Izrael, Meksyk, Polska, Niemcy, Czarnogóra, Panama, Nikaragua i Hiszpania. W międzynarodowej odsłonie konkursu o zwycięstwo walczyły również projekty z Polski: Suntago Wodny Świat (kategoria: Budynki użyteczności publicznej) największy zadaszony park wodny w Europie Środkowo-Wschodniej, zlokalizowany między Warszawą a Łodzią w miejscowości Wręcza pod Mszczonowem. Obiekt mieści do 15 000 osób i zajmuje powierzchnię 20 ha. Kolejny ważny dla regionu projekt to trasa S17 – szlak komunikacyjny łączący Warszawę z Lublinem, której rozbudowa od lat wymagana była ze względu na wysokie obciążenie ruchem krajowym i lokalnym (kategoria: Infrastruktura). W kategorii Zrównoważone budownictwo zgłoszony został biurowy budynek LPP Fashion Lab firmy odzieżowej LPP, którego industrialny charakter wpisuje się w architekturę przemysłowej dzielnicy Gdańska.

Deepspot to czwarty finalista Konkursu CEMEX Building Award, nie bez powodu zgłoszony został w kategorii: Innowacje w budownictwie. Jest to najgłębszy basen nurkowy w Europie, ma 45m głębokości i mieści 8 000 m3 wody. Kompleks jest wzbogacony o unikatowy podwodny tunel, który umożliwia odwiedzającym obserwację osób trenujących na największych głębokościach.

Reprezentantem kategorii: Dodatkowa wartość społeczna jest Galeria Chełmska, pierwsze nowoczesne centrum handlowe w Chełmie, oferujące wygodne zakupy w szerokiej ofercie sklepów i usług, jak również miejsce spotkań dla mieszkańców.

– Już sama obecność w finale CEMEX Building Award stanowi duże wyróżnienie. Zaproszenie do grona finalistów to dowód uznania dla jakości projektów oraz inwestycji realizowanych w Polsce. Jest to również swego rodzaju potwierdzenie, że obiekty w naszym kraju powstają w zgodzie z najwyższymi standardami – mówi Rafał Gajewski, Dyrektor Pionu Handlowego z CEMEX Polska.

Konkurs CEMEX Building Award jest organizowany od 1991 roku. Jury nagradza najlepsze projekty budowlane z całego świata oraz profesjonalistów, którzy je realizują. Na zwycięstwo mogą liczyć inwestycje, które cechuje innowacyjność i kreatywność, oferujące najlepsze rozwiązania dla użytkowników, a także promujące rozwiązania proekologiczne.

Z powodu pandemii COVID-19, w 2020 roku nagród nie przyznano – projekty zarejestrowane przed rokiem były oceniane w roku bieżącym.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Biznes i przemysł

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Cemex Polska 13 sierpnia 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Biznes i przemysł

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Cemex Polska 13 sierpnia 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5