Partner serwisu
Drogi i autostrady

Przebudowa Zakopianki. GDDKiA podpisała kontrakt na 150 mln

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Mostostal Warszawa
Roverpol
ULMA Group
Holcim Polska
BATARUS
PBI Infrastruktura

Autor:

GR

Data publikacji:
29-08-2023
Ostatnia modyfikacja:
29-08-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Przebudowa Zakopianki. GDDKiA podpisała kontrakt na 150 mln
fot. Google Maps
Opiewający na prawie 150 milionów złotych kontrakt na przebudowę drogi krajowej numer 7 w Libertowie (powiat krakowski) podpisała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach inwestycji zlikwidowane zostanie skrzyżowanie Zakopianki z ul. Góra Libertowska i ul. Świetlistą. Z DK-7 będzie można w tym miejscu skręcać tylko w prawo. W zamian za to pod Zakopianką wybudowany zostanie tunel o długości 52 m, który pozwoli na przejazd między wschodnią a zachodnią częścią Libertowa. Zostanie on zlokalizowany niespełna kilometr na południe od likwidowanego skrzyżowania. W tunelu będzie też alejka pieszo-rowerowa. W okolicy likwidowanego skrzyżowania zbudowana zostanie kładka, która zastąpi przejście dla pieszych.


fot. GDDKiA
Zlikwidowane zostaną również skręty w prawo z Zakopianki w ul. Wesołą w Libertowie (jadąc od strony Krakowa) i w ul. Parkową w Gaju (jadąc od strony Myślenic). Nie będzie już możliwości wyjazdu z tych ulic na DK-7, a odcięte drogi gminne zostaną połączone z drogami łącznikowymi równoległymi do Zakopianki. Zamiast obecnego przejścia dla pieszych wybudowana zostanie kładka.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w połowie lipca wybrała najkorzystniejszą ofertę przetargową. Jeden z oferentów odwołał się od tej decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej. W sierpniu firma wycofała swoje odwołanie, dlatego izba umorzyła postępowanie. Dzięki temu GDDKiA mogła podpisać opiewającą na prawie 150 milionów złotych umowę z Przedsiębiorstwem Inżynieryjnym IBM-Podbeskidzie.

Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał 39 miesięcy od podpisania umowy (z wyłączeniem okresów zimowych od 16 grudnia do 15 marca w czasie robót budowlanych). Prace powinny się zakończyć w połowie 2027 roku. Inwestycja jest finansowana z pieniędzy Krajowego Funduszu Drogowego.

W ramach inwestycji zostaną wybudowane także ekrany akustyczne, ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż drogi łącznikowej pomiędzy ul. Jana Pawła II a ul. Przylesie i dwa przepusty na potoku Olszynka na drogach dojazdowych.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Mostostal Warszawa
Roverpol
ULMA Group
Holcim Polska
BATARUS
PBI Infrastruktura

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Colas wybuduje obwodnicę Swarzędza

Drogi i autostrady

Colas wybuduje obwodnicę Swarzędza

ep. 16 lipca 2025

Poprawi się DW-432 koło Środy Wlkp.

Drogi i autostrady

Aldesa ma kontrakt na drogę do elektrowni

Drogi i autostrady

Budimex wybrany do budowy obwodnicy w lubuskim

Drogi i autostrady

Zobacz również:

Colas wybuduje obwodnicę Swarzędza

Drogi i autostrady

Colas wybuduje obwodnicę Swarzędza

ep. 16 lipca 2025

Poprawi się DW-432 koło Środy Wlkp.

Drogi i autostrady

Aldesa ma kontrakt na drogę do elektrowni

Drogi i autostrady

Budimex wybrany do budowy obwodnicy w lubuskim

Drogi i autostrady

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5
Zamknij