Partnerzy serwisu:
Drogi i autostrady

Śląskie. Są dodatkowe oferty na budowę mostu

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Autor:

GR

Data publikacji:
21-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
20-02-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Śląskie. Są dodatkowe oferty na budowę mostu
fot. Google Maps
Są już dodatkowe oferty na rozbiórkę istniejącego i budowę nowego mostu drogowego na Pilicy w ciągu drogi krajowej numer 78 w Szczekocinach (pow. zawierciański).

Nowy obiekt, o długości ponad 30 m i szerokości ponad 14 m, zastąpi dotychczasowy, który został wybudowany w latach 60. XX wieku. Zakres robót obejmuje w pierwszej kolejności budowę drogi i mostu objazdowego, następnie rozbiórkę istniejącego mostu wraz z nawierzchnią i elementami wyposażenia. Kolejnym etapem będzie wybudowanie nowego mostu i dojazdów do niego.

Po wykonaniu prac wykonawca uzyska dokumenty formalne, zezwalające na użytkowanie nowego mostu. Potem przystąpi do przełożenia ruchu na nowy most, wykona rozbiórkę drogi objazdowej i mostu objazdowego wraz z uporządkowaniem terenu. Wszystko powinno być gotowe w ciągu 20 miesięcy od podpisania umowy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprosiła wykonawców do składania dodatkowych ofert przetargowych. – Na takie działanie zdecydowaliśmy się po otwarciu 19 ofert, jakie wpłynęły we wrześniu. Wszystkie przewyższały kwotę, jaką zamierzamy przeznaczyć na wykonanie tej inwestycji w wysokości 9 mln zł. Po przeprowadzeniu negocjacji dotyczącej kryterium oceny ofert, trzech wykonawców obniżyło pierwotnie zaproponowane oferty. Najtańszą z nich złożyło Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych MOST-TOR z Moskorzewa oferując wykonanie inwestycji za niespełna 9 mln zł. Ocenimy teraz wszystkie złożone oferty i wybierzemy najkorzystniejszą – tłumaczą urzędnicy.

Przy wyborze zwycięzcy GDDKiA weźmie pod uwagę przede wszystkim cenę (waga 60 %, im niższa, tym więcej punktów), ale też przedłużenie okresu gwarancji (40 %).
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5