Partner serwisu
Drogi i autostrady

Cemex: Niskoemisyjny beton w budowanym warszawskim biurowcu P180

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Data publikacji:
09-08-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Powstający w Warszawie biurowiec P180 to pierwszy budynek w Polsce, w którym wykorzystano niskoemisyjny beton Vertua plus produkowany przez Cemex Polska. Firma pochwaliła się dostawą 3500 m3 betonu Vertua na budowę prowadzoną przez firmę Skanska. 

Jak czytamy w komunikacie, biurowiec P180 powstaje u zbiegu ulic Puławskiej i Domaniewskiej, bezpośrednio przy stacji Metro Wilanowska. Obiekt ma zostać oddany do użytku w trzecim kwartale 2022 roku. W inwestycji wykorzystywany jest beton Vertua plus produkowany przez Cemex Polska. Vertua to marka niskoemisyjnego betonu towarowego, w którym emisja dwutlenku węgla w procesie produkcyjnym została obniżona o około 50% w porównaniu z referencyjnym betonem produkowanym w oparciu o cement CEM I. Dzięki zastosowaniu w projekcie P180 betonu Vertua plus, zamiast tradycyjnego betonu, została osiągnięta 42-procentowa redukcja emisji CO2 - zapewnia producent

– Wysoki wskaźnik redukcji emisji dwutlenku węgla z procesu produkcyjnego osiągamy dzięki optymalizacji receptur, zastosowaniu lokalnych surowców oraz cementów o obniżonej emisji CO2 – mówi Michał Grys, dyrektor pionu materiałów z Cemex Polska cytowany w komunikacie. – W ten sposób wykorzystanie betonu Vertua zapewnia redukcję śladu węglowego w powstających budynkach. To flagowy produkt Cemex, stworzony z myślą o wspieraniu rozwoju zrównoważonego budownictwa w Polsce i na świecie – dodaje.

Produkty Vertua zostały wprowadzone na polski rynek wiosną tego roku. Są dostępne w dwóch wariantach: Vertua classic z redukcją emisji dwutlenku węgla do 30% oraz Vertua plus z redukcją emisji do 50%, w porównaniu z betonem referencyjnym, opartym na najbardziej popularnym na rynku cemencie portlandzkim CEM I 42,5R. W obu przypadkach możliwa jest dalsza kompensacja emisji CO2, pozwalająca na osiągnięcie pełnej neutralności klimatycznej produktu - czytamy w komunikacie. Mieszanki betonowe Vertua mogą być wykorzystywane na każdym etapie realizacji projektu budowlanego. Ich zastosowanie sprzyja redukcji emisji dwutlenku węgla w łańcuchu dostaw, ułatwiając tym samym klientom osiągnięcie własnych celów klimatycznych. Wykorzystanie niskoemisyjnego betonu Vertua w inwestycjach, znacząco przyczynia się do uzyskania dodatkowej punktacji dla budynków objętych certyfikacją wielokryterialną jak LEED i BREEAM.

Cemex podkreśla, że produkty z tej serii są częścią strategii działań na rzecz klimatu firmy, której celem jest zapewnienie wszystkim klientom betonu neutralnego pod względem emisji CO2 do 2050 roku. W 2020 roku firma zrealizowała swój dotychczasowy cel związany z redukcją emisji CO2 o 35% w zakładach w Europie – dekadę wcześniej przed planowanym terminem osiągnięcia tego celu w skali globalnej. Europejskie zakłady zamierzają zredukować emisję aż o 55% do 2030 roku, nawiązując w ten sposób do nowej strategii Unii Europejskiej w zakresie redukcji emisji CO2.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Biznes i przemysł

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Cemex Polska 13 sierpnia 2023

Cemex wspiera program dla studentów architektury

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Biznes i przemysł

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Cemex Polska 13 sierpnia 2023

Cemex wspiera program dla studentów architektury

Biznes i przemysł

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5