Partnerzy serwisu:
Drogi i autostrady

Szczecin będzie budować III etap Trasy Północnej

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
Mostostal Warszawa
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Holcim Polska
BATARUS
Schuttlfix

Autor:

ep.

Data publikacji:
10-07-2024
Ostatnia modyfikacja:
10-07-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Szczecin będzie budować III etap Trasy Północnej
Fot. Google Maps
Ruszył przetarg na budowę trzeciego etapu Trasy Północnej w Szczecinie. Trasa zostanie połączona z obwodnicą Polic. Wybudowane zostaną także drogi do obsługi terenów inwestycyjnych.

Ogłoszony właśnie przetarg został podzielony na dwie części. Pierwsza dotyczy budowy drogi do obsługi terenów inwestycyjnych w rejonie ulic Stołczyńskiej i Skwarnej oraz budowy drogi dojazdowej do strefy przemysłowej i infrastruktury technicznej.

Część druga to budowa Trasy Północnej wraz z budową połączenia drogowego tej trasy z obwodnicą Polic. Druga część będzie realizowana w dwóch etapach realizacyjnych: jeden obejmuje budowę nowej ulicy od ul. Łącznej do ul. Szosa Polska w Szczecinie, drugi połączenie drogowe z obwodnicą Polic – ta część ma być realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj.

Budowa Trasy Północnej rozpoczęła się w 2010 roku od przedłużenia ul. Warcisława do ul. Rostockiej, a następnie do ul. Łącznej. Teraz droga ma być doprowadzona do ul. Szosa Polska i Polickiej.Wyświetl większą mapę

Droga ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi z pozostawioną rezerwą pod ewentualną budowę torowiska tramwajowego w przyszłości.

Oferty wykonawców poznamy 23 sierpnia. Po przekazaniu placu budowy wykonawca będzie miał na realizację 26 miesięcy w przypadku części pierwszej, czyli budowy dróg do obsługi terenów inwestycyjnych. Natomiast na budowę Trasy Północnej oraz na projekt i budowę połączenia drogowego z obwodnicą Polic zarezerwowano 30 miesięcy (w przypadku pierwszego etapu od przekazania placu budowy, w przypadku drugiego od zawarcia umowy).

Miasto pozyskało na realizację tej inwestycji dofinansowanie w kwocie prawie 250 mln zł w ramach programu Polski Ład.

Obwodnica polic, z którą mają się połączyć nowe drogi jest obecnie w realizacji – powinna być gotowa w 2028 roku (umowa została zawarta w listopadzie 2028 r.). Jej wykonawcą jest Strabag.

Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
Mostostal Warszawa
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Holcim Polska
BATARUS
Schuttlfix

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5