Partner serwisu
Drogi i autostrady

Trasa Kaszubska. Ważna deklaracja GDDKiA ws. hałasu

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Data publikacji:
16-04-2023
Ostatnia modyfikacja:
16-04-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Trasa Kaszubska. Ważna deklaracja GDDKiA ws. hałasu
fot. GDDKiA
Wykonanie pomiarów hałasu w dodatkowych 24 punktach w rejonie Trasy Kaszubskiej zapowiedzieli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Chodzi o ponad 40-kilometrowy odcinek S6 z Gdyni do Bożegopola Wielkiego, który został oddany do użytku w grudniu 2022 roku. Mieszkańcy gm. Szemud (pow. wejherowski), którzy mieszkają w pobliżu nowej trasy, skarżą się na hałas.

Na przełomie marca i kwietnia w siedzibie gdańskiego oddziału GDDKiA zostało zorganizowane spotkanie nt. hałasu w rejonie Trasy Kaszubskiej. Wzięli w nim udział przedstawiciele GDDKiA, samorządów oraz mieszkańcy.

Waldemar Chejmanowski, zastępca dyrektora oddziału GDDKIA powiedział, że według Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska pomiary w ramach tzw. analizy porealizacyjnej należy wykonać po roku od oddania drogi do ruchu.

Obecnie oddział przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy tej usługi.

Postępowanie zostanie podzielone na trzy zadania: jedno obejmuje odcinek w. Bożepole Wielkie - Luzino (6 punktów), drugi fragment to Luzino - Szemud (8), a trzeci - Szemud - Gdynia Wielki Kack (27).
Urzędnicy zdecydowali również o wykonaniu pomiarów hałasu w dodatkowych 24 punktach (8 pomiarów będzie mieć miejsce wiosną, reszta jesienią), których lokalizacja zostanie określona na etapie realizacji badań po analizie złożonych skarg. – Pomiary będą wykonane wiosną - od 9 maja do 23 czerwca oraz w jesienią - od 15 września do 30 października (z wyjątkiem dni świątecznych i przedłużonych weekendów) – zapowiadają urzędnicy i podkreślają, ze pomiary mają zostać wykonane w tym roku.

W przypadku wykonania analiz wiosną 2024 r. przy uwzględnieniu czasu, jaki jest potrzebny na wykonanie analiz akustycznych, nie byłoby możliwe dotrzymanie terminu na dostarczenie tzw. analizy porealizacyjnej do odpowiednich instytucji.

Przypomnijmy, że zdaniem posła Marka Biernackiego w miejscowościach Bojano, Chwaszczyno, Dobrzewino i Koleczkowo wzdłuż S6 trzeba postawić ekrany akustyczne. – Osiedla i domy nie zostały w sposób skuteczny zabezpieczone przed narastającym hałasem, który będąc już i tak dolegliwym, wzrasta proporcjonalnie do wzrostu popularności korzystania z trasy. Nadal nie podjęto żadnych wymiernych działań zmierzających do sporządzenia prawidłowego projektu i budowy ekranów akustycznych na pełnej długości trasy – skarżył się parlamentarzysta w interpelacji do ministra infrastruktury.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5