W czwartek w godzinach popołudniowych wprowadzone zostaną zmiany na przebudowywanym węźle Kijewo koło Szczecina. Zmiany dotyczą jadących drogą A6 od Świnoujścia w stronę Szczecina.
Zjazd na Szczecin do tej pory odbywał się bez zmian – kierowcy korzystali z lewej jezdni autostrady A6. Jak podała GDDKiA, teraz kierowcy jadący od Świnoujścia do Szczecina będą musieli przejechać przez przewiązkę na prawą jezdnie A6 (kierunek na Gdańsk) i następnie przez kolejną przewiązkę wjadą na łącznicę relacji Świnoujście – Szczecin.
Od strony Kołbaskowa ruch w kierunku na Gdańsk będzie się odbywał jak dotychczas – po prawej jezdni autostrady, z ograniczeniem do jednego pasa ruchu. Ruch w kierunku przejścia granicznego w Kołbaskowie (relacja Gdańsk – Kołbaskowo) został na początku września przeniesiony na prawą jezdnię autostrady. Od mostu na rzece Płonia do wiaduktu nad autostradą ruch na prawej jezdni jest dwukierunkowy – przypomina inwestor.
Za przebudowę betonowego fragmentu drogi koło Szczecina odpowiada Budimex. Ten wykonawca wiosną tego roku zastąpił Energopol Szczecin, z którym umowa została rozwiązana.
Zakończenie prac planowane jest na połowę przyszłego roku.